Kiharcoltuk a győzelmet

A Debreceni Egyetem alakulata ezúttal csak egy gólt lőtt, ám ez is elég volt a győzelemhez.

A női futsal NB I ötödik fordulójának nyitómeccsén a hibátlan DEAC az ebben a szezonban eddig mindössze egy pontot begyűjtő Csepelt fogadta szombaton a DESOK-ban. A két csapat aktuális formáját tekintve elvárható volt játékosainktól a győzelem, bár a keretünk nem lehetett teljes, mivel André Antónia sérülés, míg Krascsenics Csilla betegség miatt hiányzott.

Már az első percben volt két helyzetünk, de Hardon Rita és Fülöp Dia megoldása után sem rezdült meg a háló. Ellenfelünk csak ritkán veszélyeztetett, de Kopjári Liza Horváth és Krár próbálkozását is védte. A félidő derekán Üveges Katalin éles szögből találta el a kapufát, ekkor jártunk a legközelebb ahhoz, hogy megszerezzük a vezetést. A szünetig gyakorlatilag majdnem mindenben felülmúltuk a csepelieket, ugyanis óriási fölényünk volt a labdabirtoklásban, emellett jóval többet lőttünk kapura, egyedül “csak” a gól hiányzott, így a szünetben 0-0 szerepelt a kijelzőn.

A második játékrészben is folytatódott a dominanciánk, de a jég csak nem akart megtörni. Üveges után Hardon is bosszankodhatott, mivel a kísérlete a kapufán csattant. Teltek a percek, ám az eredmény nem módosult, amit a fővárosiak kevésbé bántak, ugyanis nekik egy remi is sokat ért volna. Teszteltük becsülettel Terdik Tamarát, ám a csepeli kapus állta a sarat. Terdik fellégezhetett, amikor Gajzágó átlövése a lécről a gólvonal elé pattant. A 32. percben már semmi sem segített a csepelieken, hiszen egy berúgás után Fülöp lába sült el. Nem sokkal később ismét Hardon bosszankodhatott, ezúttal a léc gátolta meg azt, hogy beköszönjön. Gyűltek a szabálytalanságok a vendégeknél, nagyjából hat minutummal a vége előtt már ötnél jártak. A lefújásig már újabb faultot és gólt sem láthattunk, így a vártnál ugyan nehezebben, de nyertünk.

November 3-án a TFSE csarnokában vizitál majd csapatunk.