Kiütéses győzelmet arattunk

A Debreceni Egyetem gárdája igazi erődemonstrációval rukkolt elő.

A DEAC női futsalosai péntek délután a Csepelt fogadták a DESOK-ban. Ezúttal sem lehetett teljes a keretünk, hiszen Krascsenics Csilla mellett Fülöp Dia sem léphetett pályára.

Horváth Viki ugyan az első percben beköszönt, de az öröme nem tarthatott sokáig, ugyanis a játékvezető kezezés miatt érvénytelenítette a találatot. A harmadik percben Üveges Katalin már szabályos gólt szerzett, nem sokkal később pedig Horváth duplázta meg a fórunkat. Ezt követően gyakorlatilag macska-egér harcot láthattak a szurkolók, a szünetig még ötször vettük be a vendégek kapuját. Horváth Viki háromszor volt eredményes az első félidőben, mellette Nagy Anikó duplázott, Üveges Katalin és Czégény Zsuzsa pedig egyszer-egyszer ünnepelhetett.

A második játékrészben Kopjári Lizát Pozsgai Melinda váltotta, de neki sem akadt sok dolga. A tekintélyes fórunk ellenére nem lassítottunk, a 21. minutumban Üveges lövése jutott a gólvonalon túlra. Egyre jobban kinyílt az olló, Pócsik Lívia villanásának hála már 10-0 szerepelt az eredményjelzőn. A 28. percben Hardon Rita kísérletét nem tudta fogni a csepeli cerberus, így 17 esztendős tehetségünk megszerezte az első gólját az NB I-ben. Úgy tűnt, hogy ettől felszabadulttá vált Hardon, aki előbb gólpasszt osztott ki, aztán újra túljárt a vendégek kapuvédőjének az eszén, ezzel már 13-0 szerepelt a kijelzőn. A lefújásig még háromszor zördült meg a fővárosiak hálója: Gajzágó Flóra a 30. percben másodszor fogadhatta a csapattársak gratulációját, majd Csepregi Gabriella két helyzetet értékesített.

Az előző három idényben duplázó alakulatunk három kör után hibátlan mutatóval vezeti a tabellát. Külön érdemes kiemelni az imponáló, 26-0-s gólkülönbségünket.

NB I 3. forduló
DEAC-Csepel FC 16-0 (7-0)
DESOK, vezette: Forgács Krisztián, asszisztensek: Szűcs László, Papp János.
Gólszerzők: Üveges (3., 21.), Horváth V. (4., 12., 20.), Czégény (6.), Nagy A. (9., 16., 28.), Gajzágó (23., 30.), Pócsik (24.), Hardon (28., 29.), Csepregi (33., 34.)
A DEAC összeállítása: Kopjári – Tóth N., Üveges, Horváth V., Hardon. Cserék: Pozsgai, Pócsik, Csepregi, Nagy A., Fülöp, Gajzágó, Czégény. Vezetőedző: Quirikó Vivien.