Kiütöttük a Diósgyőrt

A Debreceni Egyetem alakulata magabiztosan diadalmaskodott, így kilenc meccs után sem kapott ki az NB I-ben.

A DEAC női futsalcsapata csütörtök este a DVTK-t fogadta a DESOK-ban. Együttesünk az első, míg a vendégek a harmadik helyről vághattak neki az összecsapásnak. Az aktuális pozíciókat figyelembe véve rangadónak is nevezhettük a találkozót, de a meccs eléggé egyoldalú küzdelmet hozott, ám ezt nem bántuk.

Hamar megszereztük a vezetést, hiszen a második percben egy berúgás után Hardon Rita közelről bevette a diósgyőriek kapuját. Sokáig nem módosult az eredmény, aztán a 17. minutumban Gajzágó Flóra nagyjából nyolc méterről lőtt a jobb alsó sarokba.

A második játékrészben is főleg mi domináltunk, végül a 28. percben nőtt a fórunk, ekkor egy lecsorgót küldött a kapuba Hardon Rita. A 31. perc Üveges Katalinról szólt, mivel csapatkapitányunk rövid időn belül kétszer is beköszönt. Ezzel nem volt vége, mivel egy szögletet követően Czégény Zsuzsa lába sült el, így már 6-0 állt a kijelzőn. A lefújás előtt egy kontratámadást Üveges Katalin higgadtan befejezett, amivel beállította a 7-0-s végeredményt.

Listavezető együttesünk kilenc játéknapot követően őrzi veretlenségét a pontvadászatban.

NB I 9. forduló
DEAC-DVTK-Vénusz 7-0 (2-0)
DESOK, vezette: Vilmányi Simon, asszisztensek: Juhász Dániel, Nagy Tamás Mihály.
Gólszerzők: Hardon (2., 28.), Gajzágó (17.), Üveges (31., 31., 40.), Czégény (36.)
A DEAC összeállítása: Kopjári – Csepregi, Üveges, Fülöp, Hardon. Cserék: Pozsgai, Tóth N., Pócsik, Nagy A., Gajzágó, Czégény. Vezetőedző: Quirikó Vivien.