Közelebb kerültünk a négyes döntőhöz

Ezúttal potyogtak a gólok a DEAC meccsén.

A Debreceni Egyetem férfi futsalosaira szerda este kupameccs várt az Újpest otthonában. Elek Gergő tanítványainak friss emlékeik voltak a lila-fehérekről, hiszen hétfőn a DESOK-ban Rácz Zsolt góljával 1-0-ra győzték le őket a bajnokságban.

A negyeddöntő első felvonását remekül nyitottuk, egy lekészítés után Szentes-Bíró Tamás belsővel gurított a bal alsóba. Ezt követően is többször megdolgoztattuk a hazaiak kapuvédőjét, Tyukász Pétert. Sokáig nem örülhettünk a vezetésünknek, mivel az ötödik percben Suscsák Máté szépen kapura fordult, aztán a lövése a kapunkban kötött ki. Szeghy Szabolcs módosíthatta volna az eredményt, de Krajcsi Bence nagy bravúrt mutatott be. A folytatásban kétszer is bosszankodhattunk, ugyanis Harmati Tamás és Rodrigo lökete is a kapufán csattant. Szerencsére ezek a peches jelenetek nem szegték a kedvünket, és Siska Gergő lesipuskás módjára egy kipattanót küldött a gólvonalon túlra. A szünet előtt Rácz Zsolt asszisztjából Berecz Rafael növelte a fórunkat.

A második játékrész elején tovább nőtt a különbség a felek között: Szentes-Bíró szolgálta ki Harmatit, aki a léc alá bombázott. Nem adták fel a IV. kerületiek a küzdelmet, és ennek meg is lett az eredménye, mivel felzárkóztak 3-4-re. Újabb fordulat jött, aminek örülhettünk: Szentes-Bíró ünnepelhetett ismét, nem sokkal később pedig egy kontra végén Thiago járt túl a Tyukászt váltó Vámosi eszén. A hátralévő időben folytatódott a gólgála, Egy megpattanó lövés után újra közelebb lopózott ellenfelünk (4-6). Elővették az öt a négy elleni játékot a hazaiak, de a fegyelmezett védekezésünknek köszönhetően nem igazán jött be nekik ez a felállás. Rodrigo kísérlete Béresen úgy pattant meg, hogy Vámosi nem védhetett, erre egy szépen felépített támadás végén Horváth Benedek válaszolt. A kegyelemdöfést Rodrigo vitte be, aki a saját térfeléről vette be az üresen tátongó kaput.

Háromgólos fórból várhatjuk a visszavágót, amit április 20-án rendeznek meg a csarnokunkban.

Magyar Kupa-negyeddöntő 1. mérkőzés
Újpest FC-220 Volt-DEAC 5-8 (1-3)
gólszerzők: Suscsák (5.), Lucas (22.), Thiago (27. – öngól), Siska (33. – öngól), Horváth B. (39.), ill. Szentes-Bíró (2., 30.), Siska (13.), Berecz (18.), Harmati (21.), Thiago (32.), Béres (39. – öngól), Rodrigo (40.)
A DEAC összeállítása: Krajcsi – Vass, Szentes-Bíró, Harmati, Siska. Cserék: Dobi, Tóth B., Faragó, Rodrigo, Thiago, Rácz Zs., Berecz, Harcsa, Szabó Á. Vezetőedző: Elek Gergő.

Fotó: Derencsényi István