Kulcsembereink nélkül is magabiztosan nyertünk

A Debreceni Egyetem alakulatát a Csepel sem tudta megállítani, így továbbra is veretlen az alapszakaszban.

A válogatott szünet után a DEAC női futsalosai a Csepel otthonában vizitáltak vasárnap délután. Együttesünk szűkös kerettel állt ki az összecsapásra, mivel Tóth Nóra, Torma Lilla, Krascsenics Csilla és Tóth Anita sem állt Quirikó Vivien vezetőedző rendelkezésére.

Már a meccs elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, az első gólunkat Czégény Zsuzsánna szerezte a negyedik percben. A vezetés megszerzését követően sem vettünk vissza, előbb Horváth Viki, majd Üveges Katalin is betalált az első félidőben, így a szünetben 0-3 állt az eredményjelzőn. A hazaiak is kialakítottak néhány helyzetet, de Kopjári Liza eszén nem tudtak túljárni.

A szünet után sem változott a meccs képe, a 24. minutumban Fülöp Dia növelte a fórunkat, majd nem sokkal később Nagy Anikó ünnepelhetett. A 0-6-os végeredményt végül Czégény állította be a 35. percben.

Amiket kértem a lányoktól, azokat sikerült megvalósítaniuk. Szerencsére a sérültek hiányát sem éreztük meg, mindenki jól szállt be a meccsbe. Külön kiemelném két fiatalunkat, Kopjári Lizát és Hardon Ritát, mindketten remek teljesítményt nyújtottak – összegzett Quirikó Vivien.

Éllovas együttesünk továbbra is veretlen az NB I mostani kiírásában. Az alapszakasz utolsó fordulójában a Tolnát fogadjuk jövő vasárnap.

NB I 20. forduló
Csepel FC USE-DEAC 0-6 (0-3)
Csepeli ÁMK, vezette: Ilyés Gergő Hunor, asszisztensek: Kelemen István, Müller István.
Gólszerzők: Czégény (3., 35.), Horváth (10.), Üveges (15.), Fülöp (24.), Nagy A. (26.)
A DEAC összeállítása: Kopjári – Csepregi, Üveges, Horváth V., Czégény. Cserék: Torma, Hardon, Pócsik, Nagy A., Fülöp, Gajzágó. Vezetőedző: Quirikó Vivien.

Fotó: Derencsényi István