Magabiztos győzelemmel kezdtük az elődöntőt

A Debreceni Egyetem csapata megtette az első lépést az aranycsata felé.

A DEAC női futsalosai hazai környezetben vágtak neki a Budaörs elleni elődöntőnek, a párharc az egyik fél második sikeréig tart.

A sérüléssel bajlódó Krascsenics Csilla ugyan bekerült a keretünkbe, ám a bemelegítés során nem végezte a gyakorlatokat, így borítékolható volt, hogy ezúttal nem számíthatunk rá. Szerencsére húzóemberünk nélkül sem okozott gondot a Budaörs.

Tóth Nóra egyből belecsapott a közepébe, hiszen a kezdő sípszó után 33 másodperccel távoli lövéssel kínálta meg a vendégek kapusát, aki hárított. A másik oldalon Koch tesztelte Torma reflexeit, amik ezen a mérkőzésen is kifogástalanul működtek. Szerencsére nem kellett sokat várni arra, hogy megszerezzük a vezetést: a 3. percben André passzát Horváth Viktória váltotta gólra. Többször is mélységi indítással próbáltuk feltörni az ellenfelünk védelmét. Ennek a taktikai elemnek köszönhetően dupláztuk meg a fórunkat, Fülöp Diána átadását a hatoson belül üresen hagyott Üveges Katalin kotorta be.

Az első félidőben a budaörsiek főleg átlövésekkel kísérleteztek, míg Megyeri szólója után a kapufán csattant a labda, így maradt a 2-0.

A második felvonást nagyobb fordulatszámmal nyitotta a Pest megyei gárda: Kajdy és Megyeri is faraghatott volna a különbségen, de egyikük sem fogott ki az újra remek teljesítményt nyújtó Tormán. Amíg a Budaörs elpazarolta a lehetőségeit, addig Pócsik Fülöppel megrúgatta a harmadik gólunkat. A kegyelemdöfést Üveges vitte be, aki labdát szerzett a felezővonal környékén, majd megiramodott, végül elemi erővel küldte a játékszert a gólvonal mögé. Még Fekete Gabriella is beköszönhetett volna, ám a próbálkozását Terdik a kapufára tolta.

A 4-0-s diadalnak hála az első lépést megtettük a finálé felé, az i-re a pontot a Budaörs csarnokában tehetjük fel a jövő héten.

“Az első pillanattól fogva kézben tartottuk az összecsapást. Amit előzetesen megbeszéltünk, azt meg tudtuk valósítani, bár néhány hiba azért becsúszott. Remélem, hogy a következő meccsen hasonló teljesítménnyel rukkolunk elő” – összegzett a duplázó játékos-edzőnk, Üveges Katalin.

Női futsal NB I helyosztók 1-4.helyért 1. forduló
DEAC-Budaörs Futsal 4-0 (2-0)
gólszerző: Horváth V. (3.), Üveges (11., 32.), Fülöp (29.)
A DEAC összeállítása: Torma – Tóth N., Üveges, André, Horváth V. Cserék: Tóth R., Fekete G., Pócsik, Nagy A., Krascsenics, Fülöp, Böröczky, Czégény. Edzők: Üveges Katalin, Quirikó Vivien.

Fotók: Derencsényi István