Magyar Kupa: a második félidőben beindult a DEAC-henger

A Debreceni Egyetem alakulata a pihenőt követően magasabb fokozatba kapcsolt, ennek hála pedig magabiztosan lépett tovább.

A DEAC női futsalcsapata szombaton az NB II Keleti csoportjában érdekelt Gyula otthonában játszott kupameccset. A továbbjutás egy mérkőzésen dőlt el, a versenykiírás értelmében döntetlen esetén az alacsonyabb osztályban edződő hazaiak várhatták volna a következő kör sorsolását.

A mi szempontunkból nem indult jól a találkozó, hiszen a gyulaiak Kurai Nikolett góljával már a második percben megszerezték a vezetést. Kuraival kapcsolatban érdekesség, hogy korábban klubunk futballcsapatában szerepelt. Sokáig nem módosult az állás, aztán a tizenötödik percben Csepregi Gabriella egalizált. A szünetig nem jött össze a fordítás, vagyis 1-1-ről folytatódhatott a küzdelem.

A második játékrészben szerencsére helyreállt a világ rendje, ugyanis előbb Horváth Viktória volt eredményes, aztán Üveges Katalin rövid idő alatt duplázott, így a 27. minutumban 1-4 állt az eredményjelzőn. A félidő derekán Kurai és Nagy Anikó gólváltását láthatták a szurkolók, majd Kopjári Liza megkapta a második sárgáját, de az emberfórból nem profitált a házigazda. A hátralévő időben még Gajzágó Flóra, Csepregi és Nagy köszönt be, ezeknek a találatoknak köszönhetően 8-2-re diadalmaskodtunk.

Jó hangulatban, közel telt ház előtt léptünk pályára a Gyulai Amazonok otthonában. Nem számítottunk könnyű mérkőzésre, hiszen bár ellenfelünk az NB II-ben szerepel, véleményem szerint az első osztályban is megállná a helyét. Nem jól kezdtünk, mivel hamar gólt kaptunk. Ezt követően a hazaiaknak nem sok helyzete akadt, inkább mi domináltuk a mérkőzést, ám sokáig nem akart összejönni az egyenlítés, ekkor tompának éreztem a csapatot. Fontos volt, hogy még az első játékrészben egalizáltunk. A második félidőben feljavult a játékunk, átvettük a vezetést, ez érezhetően megzavarta a gyulaiakat, minket pedig megnyugtatott, és ezután már sorban jöttek a gólok – összegzett Quirikó Vivien vezetőedző.

A legutóbbi három idényben kupagyőztes alakulatunk mellett eddig az Eger, az Újpest, a Salgótarján és a Dunaújváros biztosította a helyét a legjobb nyolc között.

Magyar Kupa 2. forduló
Gyulai Amazonok-DEAC 2-8 (1-1)
Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnok, vezette: Nemczov Márk, asszisztensek: Czibola Szilárd, Gyebrovszki György.
Gólszerzők: Kurai (2., 30.), ill. Csepregi (15., 34.), Horváth V. (25.), Üveges (26., 27.), Nagy A. (30., 39.), Gajzágó (34.)
A DEAC összeállítása: Kopjári – Csepregi, Üveges, Fülöp, Gajzágó. Cserék: Pozsgai, Tóth N., Nagy A., Hardon, Horváth V., Czégény. Vezetőedző: Quirikó Vivien.