Magyar Kupa: fél lábbal már a négy között vagyunk

A Debreceni Egyetem alakulata kényelmes helyzetből várhatja a második ütközetet.

A DEAC női futsalosai a DVTK elleni kupameccsel indították a 2023-as évet, a negyeddöntős párharc első felvonását a DESOK-ban rendezték szombat délután. Quirikó Vivien tanítványai bizakodva várhatták a találkozót, hiszen ebben a szezonban kétszer is fölényesen verték a borsodiakat a bajnokságban (10-0, 6-0).

Ünnepélyes pillanatokkal indult a meccs, hiszen a kezdőrúgást Nagy Anikó édesapja végezte el, aki néhány napja ünnepelte 60. születésnapját. Ahogy arra számítani lehetett, már az elején átvettük az irányítást, jóval többet birtokoltuk a labdát. Az első lövést Krascsenics Csilla eresztette el, de pontatlanul célzott. Nem sokkal később gólvágónk ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást, de a vendégek kapusa, Putnoky Zita nagyot védett. A fölényünk a hetedik percben érett góllá, ekkor Horváth Viktória éles szögből küldte a játékszert a hosszú sarokba. Ezt követően is mi diktáltuk az iramot, több helyzet adódott előttünk, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A játékrész hajráját Nagy Anikó vezérletével megnyomtuk, 21 éves játékosunk előbb beköszönt, majd gólpasszal jelentkezett, a harmadik találatunkat Krascsenics szerezte.

A térfélcsere után Visnyánszki Dalma kozmetikázhatott volna az eredményen, de Torma Lilla jól reagált a szituációra. A másik oldalon Gajzágó Flóra lába sült el, a bombáját nem foghatta Putnoky. A huszonkilencedik minutumban 5-0-ra módosult az állás: egy tetszetős szabadrúgás-variáció végén Nagy Anikó fogadhatta a gratulációkat. A DVTK futsalosai ezúttal sem tudták borítani a papírformát, bár annak örülhettek, hogy Molnár Enikő révén a szépítés összejött. A 6-1-es végeredményt egy újabb parádés pontrúgás-variációból Krascsenics Csilla állította be.

Együttesünk nagy lépést tett a négyes döntő felé, január 28-án a DVTK csarnokában kerülhet fel az i-re a pont.

Magyar Kupa-negyeddöntő 1. mérkőzés
DEAC-DVTK-Vénusz 6-1 (3-0)
DESOK, vezette: Juhász Dániel, asszisztensek: László János, Papp János.
Gólszerzők: Horváth V. (8.), Nagy A. (18., 29.), Krascsenics (20., 36.), Gajzágó (24.), ill. Molnár E. (32.).
A DEAC összeállítása: Torma – Tóth N., Üveges, Nagy A., Krascsenics. Cserék: Kopjári, Csepregi, Pócsik, Fülöp, Gajzágó, Horváth V., Czégény, Tóth A. Vezetőedző: Quirikó Vivien.

Fotók: Derencsényi István