Magyar Kupa: heroikus küzdelemben jutottunk a döntőbe

A Debreceni Egyetem alakulata a büntetőknél higgadtabb maradt, így megvédheti a címét.

A DEAC női futsalosai szombaton újabb lépést tehettek a címvédés felé a Magyar Kupában, ehhez a TFSE elleni elődöntőt kellett megnyerniük a Főnix Arénában. Bizakodásra adhatott okot, hogy a mostani szezonban háromszor is legyőztük a fővárosiakat a bajnokságban.

Az első lövésre nem kellett sokat várni, Horváth Viktória próbálkozott, de Hargas Annamáriának nem kellett védenie. Nem sokkal később Csepregi Gabriella dolgoztatta meg a budapestiek kapusát, majd a másik oldalon Kota Gabriella kétszer veszélyeztetett, de az állás nem változott. Ezt követően Horváth Viki bosszankodhatott, ugyanis kísérlete a kapufán csattant. A kilencedik percben Gruber Brigitta jó tíz méterről tüzelt, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. Nem sokáig vezetett ellenfelünk, mivel egy kapu előtti kavarodásnál Csepregi Gabriella bizonyult a legszemfülesebbnek. A szünetig mindkét gárda előtt adódtak lehetőségek, ám maradt az 1-1.

A második játékrészben is gyűrték egymást a mérkőző felek, de ez az eredményen nem látszódott. Sem Tormának, sem Hargasnak nem kellett óriási bravúrt bemutatnia. Ahogy közeledtünk a rendes játékidő végéhez úgy tűnt, hogy a játékosok felesleges kockázatot nem akarnak vállalni. Horváth a megindulásaival és a cseleivel többször okozott galibát a budapestieknek, de ezekből a szituációkból sem tudtunk profitálni. A hajrában Kota állította meg Fülöp Diát, kulcsemberünket ápolni is kellett, érdekes, hogy a játékvezető nem látott szabálytalanságot… Három másodperccel a rendes játékidő előtt Horváth próbálta eldönteni a meccset, de Hargas állta a sarat, így jöhetett a ráadás.

A túlóra kisebb közjátékkal startolt, mivel az eredményjelzővel akadtak gondok. Miután orvosolták a problémát, Nagy Anikó mutatott be szép szólót, de a passzáról lemaradt Csepregi. Aztán egy kontra végén Üveges Katalin puskázott el egy ígéretes lehetőséget. A TFSE sem tétlenkedett, Kovács Szilvia és Kota kísérleteit fogta Torma. Az újabb térfélcsere előtt Csepregivel kibabrált Hargas.

A 47. percben nehezebbé vált a helyzetünk, mivel Kota beköszönt. A hátralévő időben hajtottunk az egyenlítésért, ami Nagy Anikó révén össze is jött. Fokozódtak az izgalmak, mivel a hosszabbításban sem derült ki, hogy melyik alakulat jut a fináléba.

A büntetőpárbaj hőse Torma Lilla lett, ugyanis két hatost is védett, míg a lövőink közül senki sem hibázott.

Az első félidőben mi domináltunk, de a szünet után tompaságot éreztem a csapaton. A hosszabbításban újra felpörögtünk, és abból is profitáltunk, hogy a héten gyakoroltuk a büntetőket. A Tolna elleni döntőben elképzelhető, hogy fáradtabbak leszünk, ám reményeim szerint a szívünk visz majd minket előre – nyilatkozta Quirikó Vivien vezetőedző.

A vasárnapi fináléban a budaörsieket legyőző Tolna lesz az ellenfelünk, az ütközet 12 órakor kezdődik.

Magyar Kupa-elődöntő
DEAC–TFSE-Bestrong 2-2 (1-1, 1-1, 1-1, 2-2) b.u. 4-1
Főnix Aréna, vezette: Futó Tamás, asszisztensek: Mákos Márk Dávid, Deme Rajmund.
Gólszerzők: Csepregi (11.), Nagy A. (50.), ill. Gruber (10.), Kota (47.)
A DEAC összeállítása: Torma – Csepregi, Üveges, Fülöp, Horváth V. Cserék: Kopjári, Tóth N., Pócsik, Nagy A., Gajzágó, Czégény, Tóth A. Vezetőedző: Quirikó Vivien.

Fotók: futsalhungary.hu