Magyar Kupa: visszavágtunk a Kecskemétnek, ezzel bejutottunk a negyeddöntőbe

A Debreceni Egyetem alakulata a szünetben még vesztésre állt, de a második játékrészben háromszor is betalált, ezzel pedig fordított.

A DEAC férfi futsalcsapata az előző idényben nem jutott be a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában, mivel a Kecskemét „nagy falatnak” bizonyult. Játékosaink idén ismét a „hírös” városiakkal csaptak össze a sorozat nyolcaddöntőjében, amelyet hétfő este rendeztek meg a DESOK-ban. Érdekesség, hogy a Bács-Kiskun vármegyeiek kezdőjében Krajcsi Bence és Szabó Ábel személyében két egykori játékosunk is szerepelt.

A meccs első helyzete Bíró Attila előtt adódott, de a kecskeméti játékos próbálkozását védte Faragó Ádám. A negyedik minutumban megszerezték a vezetést a vendégek: Krajcsi Bence megiramodott, aztán Kajtár Mátyás Krisztiánhoz passzolt, akinek a lövése Harmati Tamásról pattant a gólvonalon túlra. A találatot követően „csendesebb” periódus következett, mivel egyik oldalon sem jegyezhettünk fel nagyobb lehetőséget. Aztán a játékrész derekán a büntetőterületen belülről Tóth Attila próbálkozott, de nem tudott beköszönni. Nem sokkal később Nagy Bence kapásból vette célba a bal felső sarkot, ám picit pontatlanul célzott. A szünet előtt többször is megdolgoztattuk Krajcsit, ennek ellenére az egyenlítés nem jött össze.

A pihenő után Kajtár próbálta növelni a vendégek fórját, de szerencsére Faragó eszén nem járt túl. A huszonötödik minutumban a szurkolók legnagyobb örömére már 1-1 állt a kijelzőn, ugyanis Nagy Bence nagyjából nyolc méterről vette be Krajcsi kapuját. Az egyenlítéssel nem elégedtünk meg, veszélyesebben játszottunk, ám Krajcsi eszén sokáig nem tudtunk túljárni. Már talán akadtak olyan drukkerek, akik azt gondolhatták, hogy jön a hosszabbítás, de mégsem „túlóráztak” a csapatok. Bő négy perccel a lefújást megelőzően Tóth Attila harcolt ki ígéretes helyről szabadrúgást. Egy szép variációt húztunk elő: Thiago Faragó Lajoshoz passzolt, aki Vass Ottónak készítette le a játékszert, csapatkapitányunk pedig kb. négy méterről lőtt a kapuba. A hajrában egy csúnya szabálytalanságért Suscsák Máténak mutatta fel a játékvezető a pirosat. Tóth Attilát ápolni kellett a belépő miatt, szerencsére húzóemberünk folytathatta a találkozót. Az emberfórból Harmati Tamás profitált, ezzel a góllal gyakorlatilag bebiztosítottuk a továbbjutást. A hátralévő időben újabb fordulat nem érkezett, így a 3-1-es sikerünkkel folytathatjuk a szereplésünket az MK-ban.