Megnyertük a rangadót

A Debreceni Egyetem alakulata gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a Budaörs elleni összecsapást.

Vasárnap este női futsalosaink is lejátszották a 2021/2022-es szezon első bajnokiját. Quirikó Vivien tanítványai a nyáron remekül erősítő budaörsieket látták vendégül a DESOK-ban a nyitányon.

A meccs előtt ünnepi pillanatoknak lehettünk szemtanúi: az előző idény legjobb edzőjének járó díjat kapta meg Üveges Katalin az MLSZ szakágvezetőjétől, Kozma Mihálytól, valamint a játékosok között élen záró Tóth Nóra szintén átvehette az elismerését. A találkozóra kilátogatott egykori húzóemberünk André Antónia is, aki manapság a Diósgyőr futballcsapatát erősíti.

A második percben Üveges a saját térfeléről leadott lövéssel próbálta meglepni ellenfelünk kapusát, de Csizmók Adrienn szögletre tenyerelte a labdát. A másik oldalon főleg Megyeri Boglárka iparkodott, ám Torma Lilla eszén nem tudott túljárni. Az idény eleji forma érződött a játékunkon, hiszen több bosszantó hiba is becsúszott. Ennek ellenére az első félidő derekán megszereztük a vezetést, Horváth Viktória bombája a jobb felsőben pihent meg. Aztán a tizenhetedik minutumban két gólt is ünnepelhettünk: előbb Krascsenics Csilla lépett ki, majd a helyzetét higgadtan értékesítette, aztán Fülöp Diána távoli lövése után már 3-0 állt az eredményjelzőn. Fülöp találatánál Pócsik Lívia zavarórepülése is megtéveszthette a vendégek kapuvédőjét, sokan azt gondolták, hogy róla pattant be a labda, ám nem ért bele a löketbe.

A második játékrész Torma nagy hárításával vette kezdetét. Egyébként kapusunknak az első félidőben is akadt bőven dolga, de ismét remek napot fogott ki. Krascsenics dolgoztatta meg újra Csizmókot, aki lábbal védett. A 25. percben Bede Anna villanásával csökkentette a hátrányát a Budaörs. A hátralévő időben akadtak izgalmas pillanatok a kapunk előtt, például néhány másodpercen belül Bede és Tell Zsófia is tesztelte Tormát, aki Megyeri óriási ziccerét is fogta.

A legutóbbi idényben duplázó csapatunk szép sikerrel nyitotta a bajnokságot, ami jó alap lehet a folytatáshoz.