Nagyon kellett ez a három pont

A Debreceni Egyetem alakulata a második játékrészben döntötte el a bajnokit.

A DEAC férfi futsalosai hétfő este az újonc TFSE együttesét fogadták a DESOK-ban. Elek Gergő tanítványait fűthette a bizonyítási vágy a kecskeméti, 8-1-es fiaskót követően, és szerencsére kiköszörülték a csorbát. Vezetőedzőnk két kulcsemberre sem számíthatott, Siska Gergő sérüléssel bajlódik, míg Szentes-Bíró Tamás eltiltás miatt maradt le az összecsapásról.

Aktívabban kezdtük a találkozót, Rácz Zsolt eresztette el az első ígéretes lövésünket. A harmadik percben Berecz Rafael találta el a kapufát. Sokszor vettük célba Haála Kada Iván kapuját, ám a vendégek cerberusa állta a sarat. Thiagóval rövid idő alatt kétszer is kibabrált a fővárosiak portása, míg Rodrigo próbálkozása a bal alsó mellett süvített el. Dobi Attilának először Andorka Kristóf helyzeténél kellett nagyot védenie. A másik oldalon Faragó Lajos előtt adódott ziccer, ám az eredmény ekkor sem változott. Vass Ottónak szintén akadtak szép megoldásai, ám a gólszerzés neki sem sikerült. Amennyiben a futsal pontozásos sportág lenne, az öltözőbe fórral mehettünk volna, ám a szabályok ma este sem módosultak, így az eredményjelzőn 0-0 szerepelt.

A szünetet követően újra nagy erőket mozgósítottunk azért, hogy megszerezzük a vezetést. Berecz és Rácz lehetőségeivel rajtolt ez a periódus. A térfelünkön Rodrigo belépője miatt maradt lent a földön Two (ő az előző idényben még nálunk szerepelt), brazil légiósunk a szabálytalanságért sárgát kapott. Egy jobbról érkező centerezés után Dudás Dániel pörgetése okozott kisebb riadalmat a hazai drukkereknek. Hiába nyomtunk, csak nem akart megjönni az első találat, egyszer a gólvonalról is mentettek a budapestiek. A jeget végül Berecz törte meg, aki a labdát a jobb alsóba küldte a második félidő derekán. Kicsit később nem várt fordulat jöhetett volna, ugyanis a játékvezető szerint Dobi a hatos környékén szabálytalanul akasztotta meg Lipl Noelt, így villant a piros. Krajcsi érkezett a játéktérre, és szerencsére hamar felvette a ritmust. A kétperces emberelőnyével nem élt a TFSE, mivel hősiesen védekeztünk. Vetélytársunk a végjátékban elővette az öt a négy elleni taktikát, de újabb gólt mégis mi lőttünk: Rodrigo a felezővonal környékéről vette be az üres kaput.

Együttesünk a Kecskemét elleni pofon után nagyon fontos győzelmet aratott. Thiagóék legközelebb (november 22-én) az Aramis csarnokában fognak vendégeskedni.