Nem adott esélyt a Haladás

A Debreceni Egyetem alakulatának a sorsa gyakorlatilag az első félidőben megpecsételődött a bajnokesélyes otthonában.

Sok szempontból nehéz mérkőzés várt a DEAC férfi futsalosaira hétfő este a listavezető Haladás otthonában. A keretünk a sérülések miatt ezúttal is foghíjas volt, emellett azt sem szabad elfelejteni, hogy egy héten belül ez volt a harmadik bajnokink. Az sem mellékes, hogy a Vas vármegyeiek az előző fordulóban a Berettyóújfalut ütötték ki hazai környezetben (7-0).

Ezúttal sem lazsáltak a hazaiak, ugyanis már az első percben megszerezték a vezetést: Luiggi centerezése Vatamaniuc-Bartha Dávid mellkasáról pattant be. Nem sokkal a gólpassza után Luiggi is beköszönt, a lapos lövése a bal alsó sarokban pihent meg. A két bekapott találatot követően Vass Ottó kínálta meg egy életerős lökettel Gyimesi Mátét, aki szögletre tenyerelte a labdát. A harmadik minutumban Henrique Diniz volt önzetlen, a gólpasszából Vatamaniuc-Bartha profitált. Sajnos a hazaiak újabb góljára nem kellett sokat várni, Hajmási Milán iramodott meg a bal szélen, majd Sipos Gergőnek passzolt, aki higgadtan értékesítette a lehetőséget. Elek Gergő vezetőedző a tetemes hátrány miatt időt kért, ám a folytatásban sem igazán tudtuk lefékezni a szombathelyieket. A hatodik percben Sipos ismét megvillant: a Hali játékosa szépen lefordult a védőjéről, aztán kilőtte a jobb alsó sarkot. Szabó Ábel kozmetikázhatott volna a szünet előtt az álláson, ám a hatos környékéről pontatlanul célzott, így maradt az 5-0.

A második játékrész már kiegyenlítettebb játékot tartogatott. Küzdöttünk azért, hogy a szépítés összejöjjön, ennek ellenére a 33. percben Luiggi parádés megoldását tapsolhatták meg a Hali-drukkerek, a légiós a saját térfeléről mesterien ívelt a kapunkba. A hátralévő időben még mindkét háló megzördült egyszer-egyszer: előbb egy kontratámadás végén Magyar László tette fel az i-re a pontot, aztán a 7-1-es végeredményt Knizs Olivér állította be.

A DEAC-ra legközelebb az MVFC elleni megyei rangadó vár, a tervek szerint az összecsapást május 15-én rendezik meg.

NB I felsőház 8. forduló
Haladás VSE-DEAC 7-1 (5-0)
Haladás Sportcsarnok, vezette: Wittner József, asszisztensek: Deme Rajmund, Blum Dániel.
Gólszerzők: Vatamaniuc-Bartha (1., 3.), Luiggi Longo (2., 33.), Sipos (4., 6.), Knizs (39.), ill. Magyar (38.)
A DEAC összeállítása: Tóth Benedek – Vass, Rácz, Sándor K., Szabó Á. Cserék: Krajcsi, Harmati, Szatmári, Deiby, Tóth A., Magyar, Tóth Barnabás. Vezetőedző: Elek Gergő.

Fotó: Derencsényi István