Nem ilyen kezdést terveztünk

A Debreceni Egyetem csapata eléggé elrontotta az összecsapás végét.

A DEAC női futsalosai nem tudtak teljes kerettel kiállni a Tolna elleni bajnoki döntő első meccsén, hiszen Torma Lilla és Nagy Anikó is hiányzott. Ettől függetlenül bíztunk a jó rajtban, ám ez sajnos nem jött össze.

A meccs elején ellenfelünk bebizonyította, hogy nem érdemtelenül jutott a fináléba, hiszen előbb Krár Edina kínálta meg távolról Tóth Renátát, aki védett, majd Vámosi Georgina próbálkozása az oldalhálóban kötött ki. A DEAC első lövését Krascsenics Csilla eresztette el, de Deczki Vanda hárított. A tolnaiak kellemetlen letámadása nem igazán ízlett nekünk, ebből kifolyólag gyakran gyűlt meg a bajunk a labdakihozatallal. Aztán egy szépen felépített támadás végén Fülöp Diána góljával szereztük meg a vezetést a 14. percben. A folytatásban sem dőlhettünk hátra, ugyanis vetélytársunk becsülettel hajtott az egyenlítésért, ehhez a kapufát eltaláló Bajcsy járt a legközelebb. A szünet előtt Czégény Zsuzsánna parádés átadással hozta helyzetbe Tóth Nórát, de Deczki ezúttal sem ingott meg.

A második félidő szintén Tolna-lehetőségekkel indult, Horváth Hannával speciel a léc babrált ki, míg Krár lövésénél egy óriási mentéssel óvtuk meg a kapunkat a kapott góltól. Egy tetszetősen végigvitt ellencsapás során Krascsenics került helyzetbe, de az eredmény nem módosult. Akkor is maradt az 1-0, amikor Csapó Orsolya kísérletét Tóth a lécre tolta. Az utolsó öt perc sajnos nem a terveink szerint alakult… Csapó egy szabadrúgásnál villantotta meg a lövőtechnikáját, nem sokkal később pedig Nagy Noémi volt résen egy kavarodásnál. A lefújásig még Fülöp és Krascsenics is módosíthatta volna az eredményt, ám egyik futsalosunk sem járt sikerrel.

“Nagyon szerencsétlenül alakult a végjáték. Nem gondolom, hogy igazságos lenne a végeredmény, de ilyen a sport. Sok hibát követtünk el ma, a helyzeteink is kimaradtak. Ettől sokkal többre lesz szükség a folytatásban” – összegzett Üveges Katalin.

2-1-es sikerével ellenfelünk tette meg az első lépést a trón felé, de még messze a vége, hiszen az aranyéremhez három győzelem kell. A tervek szerint a párharc április 24-én a Tolna csarnokában folytatódik.