Nem tudtuk lefékezni a gólvágókat

A Debreceni Egyetem alakulata nagy csatában maradt alul a Nyíregyháza otthonában.

A DEAC férfi futsalcsapata hétfő este a Nyíregyházával csapott össze az NB I felsőházában. Nem várt könnyű mérkőzés Tihanyi Csaba legénységére, hiszen néhány napja az éllovas Haladás is pontokat veszített a Continental Arénában.

Mindkét oldalon akadtak ugyan helyzetek, de az első találat csak a 14. percben született, ekkor Gregory talált be egy szögletet követően. Nem okozott nagy meglepetést az, hogy a 29 éves brazil légiós beköszönt, hiszen vezeti a góllövőlistát. Szerencsére nem sokáig állt 1-0 a kijelzőn, hiszen egy eladott labda után Harmati Tamás a 15. minutumban egalizált. A szünetig már nem módosult az eredmény, így 1-1-ről folytatódhatott a küzdelem.

A 24. perc nagyon rosszul alakult, hiszen előbb Gregory, nem sokkal később pedig Maneca volt eredményes. Maneca sem fukarkodik a gólokkal ebben az idényben, ugyanis a mai találkozón már 21. alkalommal fogadhatta a csapattársak gratulációját. Hamar túltettük magunkat a történteken, ezt támasztja alá, hogy Faragó Lajos a 25. minutumban faragott a különbségen, a gólpasszt Thiago osztotta ki. A lefújásig próbáltuk eltüntetni a hátrányt, a hajrában elővettük az öt a négy elleni játékot is, de sajnos nem jártunk sikerrel.

NB I felsőház 3. forduló
Á Stúdió Futsal Nyíregyháza-DEAC 3-2 (1-1)
Continental Aréna, vezette: Kiss Gergő, asszisztensek: Balla Levente, Urgyán Antal.
gólszerzők: Gregory (14., 24.), Maneca (24.), ill. Harmati (15.), Faragó L. (25.)
A DEAC összeállítása: Faragó Á. – Thiago, Franchu, Harmati, Szatmári. Cserék: Nyerges, Faragó L., Berecz, Vass, Nagy B., Siska, Varga Z., Magyar, Győri. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.