Örülhettünk a góleső végén

A Debreceni Egyetem két alakulata is három-három ponttal gazdagodott.

A DEAC fiatal futsalosai folytatták a szereplésüket a bajnokságban. Az U17-es csapatunk először játék nélkül gazdagodott három ponttal, hiszen a Nyírbátor nem érkezett meg Debrecenbe. Ezt követően Csengerben vizitáltak a játékosaink. Remekül indult a találkozó, ugyanis a 12. percben már 3-0-ra vezettünk. Sajnos a folytatás nem a terveink szerint alakult, hiszen a házigazda egy 6-0-s sorozatot produkált. A hajrában felzárkóztunk egy gólra (6-5), ám a pontszerzés nem sikerült, a csengeriek 7-6-ra diadalmaskodtak.

Az első félidőben magabiztosan játszottunk, aztán a szünet után az ellenfelünk harcmodort váltott, ettől pedig görcsössé váltunk, aminek köszönhetően végül sajnos kikaptunk – összegzett Vass Ottó.

U20-as gárdánk szintén üres kézzel távozott a csengeriek csarnokából. A sorsunkat a rossz kezdés hamar megpecsételte, Bartha Balázs Sándor a 12. minutumban 4-0-ra módosította az eredményt. A hátralévő időben valamelyest kozmetikáztunk az álláson, ám a riválisunk sikere nem forgott veszélyben.

Az elején megilletődötten tettük a dolgunkat, sajnos az ellenfelet hagytuk kibontakozni, így korán elhúzott. Az első játékrész derekán elkezdtünk ébredezni, ekkor szereztünk egy szép gólt, ám erre is válaszoltak a hazaiak. Sérülés miatt le kellett cserélnünk a kapusunkat, de a beálló Juhász Bence dicséretet érdemel, hiszen jól védett. A szünetet követően az öt a négy elleni taktikát vettük elő, aminek hála feljöttünk 5-4-re, de az egalizálás már nem sikerült. A második félidőben már sokkal meggyőzőbb teljesítményt nyújtottunk egyénileg és csapatként is. Összeségében nagyon rossz játékvezetés mellett maradtunk alul egy egyénileg jó képességekkel rendelkező csapattal szemben, ám ha az első játékrészben jobban figyelünk, a pontszerzés is összejöhetett volna – fogalmazott Harmati Tamás.

Tehetségeink a Nyírbátor ellen vigasztalódhattak. A vendégeknél Jóni Richárd ugyan hatszor is megvillant, ettől függetlenül mi nyertünk 9-8-ra. Nálunk Komlósi Péter produkcióját kell kiemelni, hiszen ötször vette be a vetélytárs kapuját.

Nagyon küzdelmes mérkőzésen sikerült legyőzni a jó erőt képviselő Nyírbátort. Ugyan kilenc gólt szereztünk, de így is akadtak kihagyott helyzeteink. A védekezésünkön van még mit javítani, sok a kapott gól és az egyéni hiba, de nagyot küzdöttek a srácok – mutatott rá Siska Gergő.

Fiú Futsal I. osztály U17 Keleti csoport 1. forduló
DEAC-Nyomdavar.hu Nyírbátor 3-0 – megállapított végeredmény

Fiú Futsal I. osztály U17 Keleti csoport 7. forduló
Csenger Futsal-DEAC 7-6 (0-3)
gólszerzők: Pocsai (21.), Henkel (27., 32., 37.), Boloh (29., 40.), Peterman (38.), ill. Tóth B. (7.), Tercza (11.), Vona (12., 39.), Puskás A. (38., 40.)
A DEAC összeállítása: Harangi – Kopjári, Komádi, Tercza, Puskás A. Cserék: Vona, Ficsor, Tóth B., Tóth Cs. Edző: Vass Ottó.

Fiú Futsal I. osztály U20 Keleti csoport 1. forduló
DEAC-Nyomdavar.hu Nyírbátor 9-8 (4-3)
gólszerzők: Komlósi (12., 13., 18., 33., 34.), Király (16.), Serestyén (26.), Sándor K. (34.), Sándor A. (39.), ill. Jóni (2., 11., 27., 36., 38., 40.), Bakosi (17., 23.)
A DEAC összeállítása: Juhász – Serestyén, Sándor A., Konyári, Komlósi. Cserék: Mónus, Sándor K., Király. Edző: Siska Gergő.

Fiú Futsal I. osztály U20 Keleti csoport 7. forduló
Csenger Futsal-DEAC 9-6 (6-1)
gólszerzők: Sándor A. (1. – öngól), Bartha (5., 12.), Barcsay (9.), Oláj (19.), Csorvási (34.), Osztolykán (36.), Cséke (40.), Bence (40.), ill. Sándor K. (17., 37.), Komlósi (21.), Konyári (23.), Serestyén (32., 40.)
A DEAC összeállítása: Gorzsás – Serestyén, Komlósi, Konyári, Sándor A. Cserék: Mónus, Sándor K., Juhász B., Megyessy. Edző: Harmati Tamás.