Parádés győzelemmel zártuk a kulcsfontosságú bajnokit

A Debreceni Egyetem alakulata kiütéses diadallal örvendeztette meg a szurkolókat az esztendő utolsó tétmeccsén.

A felsőházba igyekvő DEAC férfi futsalcsapata csütörtök este a szintén top hatba vágyó Nyírbátort fogadta a DESOK-ban. A komoly jelentőséggel bíró összecsapást a vendégek várhatták jobb helyzetből, hiszen ők a tabella hatodik helyét foglalták el, míg együttesünk a kilencedik pozíciót birtokolta a kezdő sípszó előtt. Érdekesség, hogy egy győzelemmel Tihanyi Csaba tanítványai maguk mögé utasíthatták volna a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyeieket, mivel csak két pont volt a hátrányuk. Az sem mellékes, hogy a két klubot több kapcsolódási pont köti össze. Nálunk Siska Gergő mellett Faragó Lajos az előző idényben még a Nyírbátorban szerepelt, míg a vendégeket irányító Elek Gergő nyáron nyolc esztendő után intett búcsút a csapatunknak. A szakember mellett Sánta Attila, Varga Dániel, Szentes-Bíró Tamás (ő eltiltás miatt nem juthatott szóhoz) és Dobi Attila is erősítette korábban az alakulatunkat.

Kiválóan kezdtük a találkozót, mivel már a második percben megszereztük a vezetést: Vass Ottó remek passza után Nagy Bencének “csak” az üresen tátongó kapuba kellett továbbítania a játékszert. A negyedik minutumban Franchu labdaszerzését követően Thiago iramodott meg, a vendégek közül senki sem tudta feltartóztatni őt, végül brazil légiósunk nagyjából kilenc méterről bombázott a kapuba. Kicsit később Berecz Rafael előtt adódott nagy lehetőség, ám ebből nem született újabb gól. A játékrész derekán Harmati Tamással babrált ki Dobi Attila, így maradt a 2-0. Nem sokkal később Dobi Tóth Attila eszén járt túl. Ezek a jelenetek is azt mutatják, hogy a fórunk ellenére nem ültünk rá az eredményre. Faragó Ádámnak nem akadt sok dolga, de amikor védenie kellett, akkor mindig megoldotta a feladatát. Elfogultság nélkül mondhatjuk, hogy a látottak alapján megérdemelten vezettünk két találattal a szünetben.

A pihenő után a nyírbátoriak egyből tesztelték Faragót, aki ezúttal sem jött zavarba. Ellenfelünk próbálta csökkenteni a hátrányát, de szerencsére nem járt sikerrel. Aztán a 30. percben még kényelmesebbé vált a helyzetünk, ugyanis Franchu lőtte ki a bal alsó sarkot. A hajrában Elek Gergő gárdája elővette az öt a négy elleni felállást, ám ebből is mi profitáltunk, ugyanis a 38. percben Faragó Ádám vette be az üresen tátongó kaput. Végül huszonhárom másodperccel a lefújás előtt Siska Gergő vitte be a kegyelemdöfést.

Együttesünk fantasztikus győzelemmel zárta az év utolsó bajnokiját. Abban bízhatunk, hogy ez a diadal kellő önbizalmat ad majd futsalosainknak a folytatáshoz.

NB I 18. forduló
DEAC-Nyírbátori SC 5-0 (2-0)
DESOK, vezette: Kiss Gergő, asszisztensek: Balla Levente, Sántha Péter
gólszerzők: Nagy B. (2.), Thiago (4.), Franchu (30.), Faragó Á. (38.), Siska (40.)
A DEAC összeállítása: Faragó Á. – Franchu, Thiago, Tóth A., Berecz. Cserék: Nyerges, Faragó L., Vass, Nagy B., Harmati, Szatmári, Siska, Farkas, Győri. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.

Fotók: Égerházi Péter