Parádés győzelemmel zártuk az évet

A Debreceni Egyetem csapata remek játékkal zsebelte be az újabb három pontot.

Férfi futsalosaink a Kecskemét elleni rangadóval zárták a szokványosnak nem nevezhető esztendőt. Nyugodtan használhattuk a rangadó jelzőt a bajnokival kapcsolatban, hiszen mindkét csapat nagy valószínűséggel az alapszakasz után a felsőházban küzdhet meg a minél jobb helyezésért.

Hamar felvettük az üzemi hőfokot, Kántor már a 36. másodpercben tüzelt, ám célt tévesztett. A meccs első szakaszában jóval többet birtokoltuk a labdát, de Tombácz eszén Szentes-Bíró és Kántor sem tudott túljárni. Aztán a hatodik percben már felavattuk a vendégek kapuvédőjét: Thiago passzát Szabó Lajos küldte a léc alá irtózatos erővel. A szerb és román légiósokat felvonultató kecskemétiek is kezdtek belerázódni, előbb Rácz Zsolt mentett nagyot, majd Gavrilovics tékozolt el egy komoly egyenlítési sanszot. Szerencsére Faragó Lajos kísérlete is kifogott Tombácz Róberten, így a nyolcadik minutumban kétgólosra hízott az előnyünk. Kicsit később az újra eksztázisban védő Krajcsi Bence pillanatai következtek, Mánya próbálkozását lábbal hatástalanította, majd a Ristics elleni párharcot is sikerrel vette. A szünet előtt a levegőben lógott a harmadik debreceni találat, ám Szentes-Bíró lökete például a kapufát “tesztelte”, így nem módosult az eredmény.

Kisebb tűzijáték alakult ki a kapunk előtt a második játékrész elején: a kapufáról kipattanó labda Gavrilovic fejét találta meg, de Krajcsi parádésan reagált a szituációra. Ismét Szentes-Bíró próbálta növelni az előnyünket, de ekkor még nem ünnepelhetett. Tóth Attila a 32. percben egy tetszetős egyéni akciót követően bizonyította, hogy nem érdemtelenül került be a magyar válogatott keretébe a Kazahsztán elleni Eb-selejtező során (3-0). Bő hét minutummal a vége előtt az öt a négy elleni felállást vette elő vetélytársunk. Nagy nyomás nem nehezedett ránk, a megszerzett labdákból egyszer Krajcsi próbálta bevenni az üresen tátongó kecskeméti kaput (sajnos nem járt sikerrel), majd Siska Kántorral játszott össze, utóbbi a kapufát találta el. Végül a kegyelemdöfést csapatkapitányunk vitte be.

Elfogultság nélkül kijelenthetjük, hogy megérdemelt diadallal mehetünk a rövid pihenőre. Ha minden a tervek szerint alakul, legközelebb az Újpestet fogadjuk január 8-án.

Férfi futsal NB I 9. forduló
DEAC-SG Kecskemét Futsal 4-0 (2-0)

DEAC: Krajcsi – Faragó, Szentes-Bíró, Siska, Kántor. Cserék: Dobi, Tóth B., Tóth A., Szabó L., Thiago, Rácz, Berecz, Szabó J.
Gólszerző: Szabó L. (6.), Faragó (8.), Tóth (32.), Szentes-Bíró (40.)