Pontosztozkodás a rangadón

A Debreceni Egyetem alakulata ugyan kétszer is vezetett, ennek ellenére nem tudta két vállra fektetni a TFSE-t.

A DEAC női futsalcsapata nehéz helyzetből vághatott neki a TFSE elleni rangadónak, hiszen sérülés miatt Krascsenics Csilla, Czégény Zsuzsa és Csepregi Gabriella sem léphetett pályára.

A hiányzók ellenére is közel jártunk ahhoz, hogy az első percben megszerezzük a vezetést, ám Horváth Viki bombája a kapufán csattant. Ezt követően is mi játszottunk veszélyesebben, de a helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni. A másik oldalon kevesebb lehetőséget jegyezhettünk fel, de Varga Adél átlövésénél Pozsgai Melindának résen kellett lennie. A 14. percben végül bevettük a fővárosiak kapuját: Gajzágó Flóra csente el a labdát a TFSE egyik játékosától, majd kilőtte a bal alsó sarkot. Nem sokáig maradt 1-0 az eredmény, ugyanis Kókány Regina maradt üresen a hatosunkon belül, ezt pedig könyörtelenül megbüntette. A gyors gólváltás után próbáltuk újra átvenni a vezetést, de ez a szünetig nem jött össze.

A második játékrész Üveges Katalin ígéretes löketével indult, majd Fülöp Dia rövid időn belül háromszor próbálkozott, ám egyik szituációból sem született találat. A 24. minutumban Üveges már pontosabban célzott, ezzel 2-1-re módosult az eredmény. Nem sokkal később egy sarokrúgást követően ismét csapatkapitányunk tesztelte Hargas Annamáriát, a fővárosiak kapuvédője ezúttal hárított. A végéhez közeledve a vendégek egyre többet birtokolták a labdát, és sajnos főleg a térfelünkön zajlottak az események. Úgy tűnt, hogy megőrizzük a fórunkat, ám a 39. percben egy lövésbe még belepiszkált Kókány, ezzel pedig megviccelte Pozsgait. A lefújásig kapusunk néhány hárítást bemutatott, ezzel főszerepet vállalt abból, hogy maradt a 2-2.

Érdekesség, hogy a két csapat őszi meccse a fővárosban szintén remivel zárult, akkor 1-1 lett a végeredmény. Együttesünk jövő szombaton az Újpestet látja vendégül a DESOK-ban.