Szoros meccset játszottunk az Újpesttel

A Debreceni Egyetem csapatában remek napot fogott ki a brazil Thiago.

A DEAC férfi futsalosai az Újpest ellen megtartották a bajnoki főpróbát hétfőn a DESOK-ban. A lila-fehérekkel a felkészülés elején is találkoztunk már, akkor 5-2-re kaptunk ki, de most jóval szorosabb végeredménnyel zárult az ütközet.

Siska Gergő lehetőségeivel indult az összecsapás, de ellenfelünk sem tétlenkedett, egyszer a gólvonalról kellett tisztáznunk. A hetedik percben jegyezhettük fel az első gólt, ekkor Thiago villant meg. Néhány minutummal később már az Újpestnél volt a fór, előbb Ostor, majd Moreira köszönt be. Nem sokkal később már 1-3 állt az eredményjelzőn, ugyanis egy gyors kontratámadást Harnisch fejezett be. A szünetig egy kezezés miatt büntetőhöz jutottunk, Thiago lába pedig nem remegett meg.

A második játékrészben folytatódott a Thiago-show, hiszen Szabó Ábel lekészítése után ismét ünnepelhetett brazil légiósunk. A hajrában átálltunk az öt a négy elleni taktikára, amiből ezúttal vetélytársunk profitált, mivel Szeghy küldte a labdát az üresen tátongó kapunkba. Jöhetett volna még egy slusszpoén, hiszen a vendégek hatodik szabálytalansága miatt kisbüntetőhöz jutottunk, ám ezt nem tudtuk értékesíteni.

Együttesünk jövő hétfőn a Kecskeméttel vívja az új szezon első bajnokiját a DESOK-ban.