Tizenegy gólt hozó meccsen vertük az Újpestet

A Debreceni Egyetem alakulata már az első percben megszerezte a vezetést a lila-fehérek otthonában.

A DEAC férfi futsalcsapata csütörtök este az újpestiek csarnokában vizitált. A két csapat ebben a szezonban már összecsapott egymással a DESOK-ban, az augusztusi mérkőzés végeredménye 3-3 lett. Ennek a reminek a fővárosiak örülhettek jobban, hiszen a szünetben még együttesünk vezetett 3-1-re.A tegnapi összecsapáson hamar “berúgtuk az ajtót”, mivel Tóth Attila már az első percben betalált. Az előnyünket a hatodik percben Siska Gergő duplázta meg, majd a szünethez közeledve még tekintélyesebb lett a fórunk, ugyanis Thiago és Tóth is bevette az újpestiek kapuját. Az első félidőben ellenfelünk Horváth Benedek találatával ugyan szépített, ettől függetlenül kedvező helyzetből várhattuk a folytatást.Szerencsére a második játékrészben sem vettünk vissza, ennek köszönhetően nem forgott veszélyben a diadalunk. A szünetet követően előbb Harmati Tamás volt eredményes, majd Thiago és Siska újabb találatával a 25. percben már 1-7 szerepelt az eredményjelzőn. A hátralévő időben a budapestiek kétszer villantak, míg nálunk Faragó Lajos vette ki a részét a gólesőből. Együttesünk végül 8-3-ra győzött, így jelenleg a hetedik helyen áll a tabellán. Tihanyi Csaba legénysége legközelebb hétfőn lép pályára, ekkor a Berettyóújfalut fogadja az NB I-ben.NB I 13. fordulóÚjpest FC-220Volt – DEAC 3-8 (1-4)UTE Atlétikai Stadion, vezette: Zimonyi Péter, asszisztensek: Karsai Roland, Topálszki Szabin.Gólszerzők: Horváth B. (16.), Lipl (28.), Neumann (40.), ill. Tóth A. (1., 16.), Siska (6., 25.), Thiago (15., 25.), Harmati (21.), Faragó L. (37.)A DEAC összeállítása: Faragó Á. – Harmati, Thiago, Tóth A., Szatmári. Cserék: Bazsányi, Nyerges, Faragó L., Berecz, Vass, Franchu, Siska, Magyar, Győri. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.