A futsalos szerint a Debreceni Egyetem alakulatának arra a játékra kell építenie, amit a múlt héten bemutatott a Csepel ellen.
Urai Bianka is eredményes volt a Csepel elleni elődöntős párharc első mérkőzésén, amelyet a DEAC női futsalcsapata 6-1-es győzelemmel zárt a DESOK-ban a múlt héten. Rutinos játékosunknak ez az idény eddig nem úgy alakult, ahogy tervezte, hiszen egy sérülés miatt sok időt kellett kihagynia.
– Nehéz időszakon mentem keresztül, a sérülés miatt egy ideig az is kérdéses volt, hogy egyáltalán folytathatom-e a karrierem. Az szintén nagyon megviselt, hogy pár hónapja elhunyt az édesapám. Bevallom, elérzékenyültem, amikor bevettem a csepeliek kapuját, ekkor apukám is eszembe jutott. Ezzel a góllal magamnak is bebizonyítottam azt, hogy van még keresnivalóm az NB I-ben. Hosszú és rögös út van mögöttem, de még nem vagyok csúcsformában, bár annak örülök, hogy egyre jobban bírom az edzéseket. A gyógytornán megismert gyakorlatokat be kell építenem a napi rutinomba, mivel úgy érzem, ezekre szükségem van – nyilatkozta Urai Bianka.
Vasárnap a Csepel otthonában egy újabb sikerrel a döntőbe jutást is kiharcolhatnánk. Urai Bianka úgy véli, az első meccsen nyújtott játékra kell építenünk.
– Az előző héten végig kézben tartottuk a mérkőzést. Ugyan a szünetben csak eggyel vezettünk, de jobb helyzetkihasználással már akkor is nagyobb lehetett volna a fórunk. Szerencsére a szünetet követően jobban sáfárkodtunk a lehetőségeinkkel. Nyilván a magabiztos diadal ellenére sem írhatjuk le a Csepelt. Mivel 12.30-kor kezdődik a találkozó, így korán el kell indulnunk. Lehet, hogy a szokatlan időpont miatt kicsit tompák leszünk az elején. Örülnénk, ha holnap lezárnánk az elődöntőt, mivel ebben az esetben a jövő hétvégén pihenhetnénk – zárta mondandóját Urai Bianka.
NB I elődöntő 2. mérkőzés
Csepel FC USE-DEAC
2026. 04. 19. (vasárnap) 12.30, Laurencz László Sportcsarnok
Fotó: Derencsényi István
