Vass Ottó: Az elejétől fogva élesnek kell lennünk

A csapatkapitány kijelentette, a Debreceni Egyetem alakulata éremért akar harcolni a szezon végén a bajnokságban.

A DEAC férfi futsalosai ebben a szezonban még veretlenek a Veszprém ellen. Tihanyi Csaba legénysége az alapszakaszban itthon 4-1-re verte a bakonyiakat, majd a királynék városában megrendezett bajnoki végeredménye 3-3 lett. A két gárda párharcának harmadik felvonása csütörtökön 18.30-kor kezdődik a DESOK-ban. A felsőházat egyik együttes sem indította jól, hiszen a veszprémieket a Nyíregyháza, míg a cívisvárosiakat a Kecskemét győzte le.

Helyezéstől függetlenül az utóbbi időben a két csapat mérkőzése mindig parázs küzdelmet hoz – kezdte a beszélgetést Vass Ottó. – Nagy rivalizálás megy a felek között, bár azt hozzá kell tennem, hogy a játékosok jó viszonyt ápolnak egymással. Hazai környezetben sokkal jobban akartuk a győzelmet, mint a Veszprém, ezért gyűjtöttük be a három pontot. A veszprémi találkozó első játékrészében enerváltak voltunk, aztán a szünetet követően feljavult a teljesítményünk, így a döntetlen legalább összejött. A holnapi bajnokin az elejétől fogva élesnek kell lennünk, csak így lesz esélyünk a győzelemre. Az ellenfél bátran nyúl a fiatalokhoz, de akadnak rutinos futsalosai is, akik bármikor nyerőemberek lehetnek. Szeretnénk éremért harcolni, ezért is fontos lenne a diadal, hiszen egy újabb vereséggel távolabb kerülnénk a célunktól. A múlt héten a Kecskemét otthonában védekezésben nagy hibákat követtünk el, ezeket pedig a riválisunk könyörtelenül megbüntette. Huszáros hajrát indítottunk, ennek köszönhetően 5-1-ről felzárkóztunk 5-4-re, ám az egyenlítés már nem sikerült – nyilatkozta csapatkapitányunk.

A keddi sorsoláson eldőlt, hogy alakulatunk a címvédő Haladással találkozik a Magyar Kupa negyeddöntőjében. A párharc első meccsét a csarnokunkban rendezik meg március végén.

Természetesen nem örültem, amikor kiderült, hogy a Hali vár ránk. Ki lehet jelenteni, hogy a legerősebb ellenfelet kaptuk. Két éve a Berettyóújfalu ellen már borítottuk a papírformát a kupában, jó lenne, ha ez sikerülne most is – zárta mondandóját Vass Ottó.