A Gyergyó ellen folytatjuk az alapszakaszt

Elkészült a második fázis hivatalos menetrendje, a DEAC három hazai mérkőzéssel kezd.

Február 14-én hazai pályán a címvédő Gyergyói HK ellen folytatja a küzdelmeket csapatunk az Erste Ligában, majd 18-án a Csíkszereda, két nappal később pedig a magyar bajnok FTC látogat a Debreceni Jégcsarnokba.

A második fázis március 5-én ér véget. Mindkét csoportban egy oda-vissza kört rendeznek, vagyis még 8-8 mérkőzést játszik mindegyik együttes. Az eredmények beleszámítanak az alapszakasz közös tabellájába.

A 44 mérkőzés után az utolsó két helyezett elbúcsúzik, az első nyolc pedig a rájátszásban folytatja. Ellenfélválasztás nem lesz, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, a negyedik pedig az ötödikkel találkozik.

Az FTC, a Brassó, a BJAHC, a Csíkszereda, a Gyergyói HK és az UTE már biztosította helyét a rájátszában, vagyis már csak két hely kiadó, amelyért a DEAC, a DVTK, a DAB és a FEHA19 lesz nagy harcban.