A karácsonyi ajándékok fele részét megszereztük

Jó előre tudtuk, hogy kiegyenlített, nehéz mérkőzés vár ránk kedden este. A szaksajtó valamivel több esélyt adott a mieinknek, de rendre figyelembe vették az ellenfélben rejlő „meglepetés-potenciált” is, részben a FTC-Telekom csapatával vívott szoros meccseikből, részben a legutóbbi debreceni győzelmükből kiindulva. Ladányi Balázs fiainak bevett szokása, hogy az élcsapatok ellen nagyon felszívják magukat és ezúttal sem történt ez másként.

A mieink kapuját Hetényi Zoli védte, a piros-fehérek hálóját az a Tóth Károly vigyázta, aki Debrecenben szinte mindent megfogott. Nagy iramú, oda-vissza hokival indult az első harmad, bár a mieink veszélyeztettek többet, mindkét kapu előtt adódtak nagy lehetőségek. Négy perccel a korongbedobás után Kuleshov és Pestunov alakított ki remek helyzetet, de a befejezés nem talált kaput. 07.44-nél váratlanul vezetést szereztek a házigazdák, 3 a 2-re vezettek kontrát és az üresen maradt Seregély nem hibázott. 08.06-nál Veshutkin-t állították ki, a fórban jól zsugáztak a mieink, Tóthnak két kemény Dalecky-lövést kellett hatástalanítani. 09.46-nál Kiss Roland a kék vonal környékéről lövésre szánta el magát, a korongja bődületes erővel vágódott a hosszú felsőbe. Kevesebb, mint egy perc múltán megint Kiss Roland életerős lövését hárította a Vasas kapuvédője. Szervezettebben hokiztak a mieink, 12.50-nél Novotny indult el egy megszerzett koronggal és magabiztosan helyezte a hálóba. A 14. perc táján Tornyai nagy lövését védte Hetényi Zoli. 14.29-nél Szűcs szabálytalankodott a ziccerhelyzetben lévő Vasas-csatárok ellen, a hátrányt azonban kivédekezték a mieink. 17.34-nél egy összecsapás során Vokla ütője eltalálta az ellenfelét, ő is a büntetőpadra került, de ebben a hazai fórban sem esett gól. A végig izgalmas, néha látványos játékban az egyetemisták megérdemelten jutottak előnyhöz, bár a piros-kékek is komoly energiákat mozgósítottak.

A 2. játékrész elején kulturált, szemre is tetszetős játékot mutattak be a mieink. A Vasas hálóőre sokat fogott, de a gyakori piros-kék kontráknál Hetényi Zolinak is akadt dolga. 27.29-nél Bertát állították ki, bár kívülről úgy tűnt, hogy őt lökték palánkra. A harmad közepén feljebb kapcsolt a Vasas, Hetényi Zoli előbb Szalma, majd Ozols, illetve Veshutkin közeli kísérleteit hárította. A 10. percben Szűcs kísérletét védte Tóth, majd Novotny és Filbrandt lövéseinél is ő jelentette a végállomást. 39.32-nél Bödök küldte a jégre debreceni ellenfelét, kisbüntetésének java része áthúzódott a 3. harmadba. A 2. etap során kapusparádét láthattak a monitorok előtt ülők.

A 3. harmad áthúzódó debreceni emberelőnnyel kezdődött, 40.43-nál azonban ez dupla fórrá változott, Czakó kapott 2+2 percet magas bot használata miatt. A srácok azonnal felálltak és végig támadták ezt az időszakot, az első 32 másodpercet 5 a 3 ellen. Számos nagy lehetőség maradt ki, vagy az irányzékkal volt gond, vagy Tóth kapus remekelt. Egyenlő létszám mellett az első támadásból egyenlítettek a piros-kékek, ezúttal Béres maradt őrízetlenül a ketrecünk előtt. Ráadásként 45.54-nél Kloz-t is kiszórták, az egyetemistáknak védekező üzemmódba kellett kapcsolni. 49.01-nél Szlama kiállítása következett, de megint csak meddő maradt a debreceniek fölénye. Már kezdtünk barátkozni a hosszabbítás lehetőségével, amikor 56.45-nél érkezett Kozma; centerünk többször is ellőhette volna a pakkot, de tovább húzta, majd éles lövéssel újra megszerezte a vezetést. A meccsből hátra lévő időben a mieink taktikus játékkal elől tartották a korongot, ezen keveset változtatott, hogy 59.54-nél üresen maradt a Vasas kapuja. Az utolsó percben David Musial még kikérte az idejét, majd Pestunov elhozta az utolsó bulit, így rendes játékidőben nyertünk.

A várakozásoknak megfelelően küzdelmes, nehéz találkozón vagyunk túl. A játékidő nagyobb részében a mieink játszottak fölényben (30-51 volt a kaput eltaláló lövések aránya), de gyakran adósok maradtunk a jó befejezésekkel. Ezúttal is döcögött az emberelőnyös játék, ám a kulcspillanatokban a mieink hokiztak jobban. Hetényi Zolinak „csak” 30 lövést kellett hárítania, de ezek között számos bravúrt is bemutatott. Az ERSTE Ligában elsőként értük el a tizedik, rendes játékidőben kivívott győzelmet, amivel ideiglenesen a tabella élére ugrottunk. A srácok ezzel megszerezték debreceni szurkolóknak szánt karácsonyi ajándékok fele részét, a másik felére szombaton, a MAC HKB ellenében kell szert tenni.

A DEAC stábja nevében Kecskeméti Áron másodedző nyilatkozott.

Le a kalappal a Vasas előtt, ez a csapat napról napra egyre jobb. Megnéztük tegnapi, újpestiek elleni meccsüket, ott is óriásit küzdöttek, megvolt az esélyük, hogy nyerjenek. Ma is elképesztő melót raktak bele a mérkőzésbe és nagyon megnehezítették a dolgunkat. Voltak momentumok, amikor ők kontrollálták a meccset, főleg a 2. harmadban. A 3. harmadra azonban visszatértünk a játékunkhoz, megvoltak a helyzeteink és egy szép góllal megnyertük a találkozót” – értékelt Kecskeméti Áron.