AZ AKARAT DIADALA VOLT EZ A GYŐZELEM

A nemzetközi szünet előtti utolsó ligamérkőzésen a Corona Brasov volt a mieink ellenfele. Mindkét csapat a győzelemre hajtott. Amennyiben a brassóiak nyernek, egyrészt kicsit elléphetnek a sarkukban lihegő egyetemistáktól, másrészt kilenc ponttal fejezhetik be magyarországi túrájukat. A debreceniek viszont folytatni akarták a nyolc meccses győzelmi szériájukat, miközben a dobogót is célba vették, amihez rendes játékidőben kivívott sikerre volt szükségük.

Már az első pillanatoktól érződött, hogy nem lesz ez egy sima mérkőzés. Izacky azonnal kiosztott egy palánkdöngető üközést, utána az ellenfél harmadában folytatta a tekintélyteremtést. Utána Léránt kínálta meg Polc Patrikot egy combos lövéssel, majd Hetényi Zoli fogott meg egy igen gonosz, lapos lövést. A 3. percben a két kanadai támadónk vezetett gyors kontrát; Borisenko úgy oldotta meg a problémát, hogy belökte a brassói kapuba Rutherfordot, aminek 2 perces kiállítás lett a következménye. Ebben az időszakban többet támadott a DEAC, a Brassó kontrái azonban mindig komoly veszélyt jelentettek. A 10. perc igencsak eseménydúsra sikeredett, először Sági kapott 2 percet, nem sokkal később Armstrong, de a legfontosabb az volt, hogy 9.50-nél megszereztük a vezetést. Filbrandt átadását Novotny kapta a jobb oldalon, a cseh támadó húzott egy finom cselt, elmozdította Polc-ot és a hálóba emelte a pakkot. 11.07-nél Voklát állították ki, a fórt pedig gyorsan kihasználta Brassó, Borisenko passzát Gliga értékesítette. 12.41-nél Kiss Phil és Molnár Zsombor vívott külön mérkőzést, mindketten a büntetőpadra kerültek. Megállás nélkül hullámzott oda-vissza a játék. Három perccel a harmad vége előtt kaptunk egy kontrát, az első lövés Hetényi fejvédőjéről vágódott ki, majd a hazai hálóőr fogta az ismétlést is, az utolsó minutumban pedig Polc tornázott egy nagyot.

A 2. játékrész első percében Novotny-nál láttak szabálytalanságot a játékvezetők. A létszámelőnyben erősen nyomott a Brassó, ismét Hetényinek kellett közbeavatkoznia. 22.41-nél késői ütközés miatt Mazzag is kiült, a brassói fórt azonban sikerült hatástalanítani. A sárga-kékek azonban egyenlő létszámban is támadásban maradtak és többszöri forgatás után Péter Zsolt betalált közelről. Fél perccel utóbb Mihály Ede kapott 2 percet, rögtön utána Borisenko kétszer is megismételte a produkciót. Alighogy letelt az ukrán második kisbüntetése, ismét Mihály Edének kellett a büntetőpadra távoznia. Emberelőnyös szituációban kaptunk egy kontrát, nem sok hiányzott az újabb vendéggólhoz. 38.05-nél Berta óriási átadására Hári érkezett jól és védhetetlen gólt szerzett. A brassói cserepad kapott egy technikai kisbüntetést sportszerűtlen magatartás okán, de ez a harmad is döntetlen állással fejeződött be.

A 3. harmad legelején a mieink támadtak, a lövésünk után volt kipattanó is, de már nem először a holt térbe vágódott. A vendégeknek több szerencséjük volt; 41.07-nél a palánkról visszavágódó korongot Fowlie továbbította az egyetemisták hálójába. A mieink válasza sem késett sokáig; 43.21-nél Léránt távoli bombája Hári ütőjén változtatott irányt és kötött ki Polc kapujában. 45.03-nál Fowlie-t szórták ki, de az előnyben csak nehezen tudtunk felállni. 49.07-nél Kuleshov is a kiállítás sorsára jutott, közben Mazzag vitt egy nagy szólót, de Polc-ot találta telibe. Ezt az emberhátrányt nem tudtuk kivédekezni; kijátszott helyzetből Armstrong ismét vezetéshez juttatta az erdélyieket. Az 51. percben óriási helyzetet alakítottunk ki az ellenfél kapuja előtt, a felpattanó játékszer a háló felé hullott, de ki tudja hogyan, Polc innen is kiszedte… Novotny ezen a meccsen már másodszor sérült meg, de szerencsénkre folytatni tudta a játékot. 54.32-nél Kuleshov ütközött a brassói hálóőrrel, emiatt megint kivették a küzdelemből. Az emberhátrányt ezúttal lehoztuk gól nélkül, az egyetemisták pedig összeszorított fogakkal küzdöttek az egyenlítésért. Az 56. percben ismét a vendégkapu előtt támadt óriási tolongás, de a pakkot nem tudtuk a gólvonalon túlra gyömöszölni. 58.02-nél azonban Izacky villant, jól szúrt bele egy kapu elé betett korongba és máris 4-4 állt az eredményjelzőn. A brassói szakvezető azonnal időt kért, de nem jutottak előbbre, sőt 16 másodperccel később Armstrong-ot is kiállították. Ezúttal David Musial kért időt, az eredmény azonban már nem változott, a hosszabbításra maradt a döntés.

A ráadásban előbb a mieink vezettek ígéretes támadást, majd a vendégek két helyzete következett, Hetényi Zoli azonban sokadszor is hatalmasakat védett. 61.43-nál Essery átadásával Novotny iramodott meg és ellentmondást nem tűrően vágta Polc hálójába a DEAC döntő gólját!

A találkozó mindhárom harmad végén döntetlenre állt, a debreceni együttes azzal nyert, hogy jobban akarta a győzelmet és többet tett bele a közösbe, mint az ellenfelük. Dominic Novotny szó szerint a vérét adta a győzelemért, gyönyörű találataival ő lett a mérkőzés egyik hőse. A két kiváló kapus párviadalát Hetényi Zoli nyerte, aki 92 %-os védési hatékonyságot produkált, de mint mindig, ezúttal is a csapat nyert. Két remek együttest láthatott ezen az estén a debreceni közönség, akik végig együtt éltek a játékkal és folyamatosan buzdították a kedvenceiket. A Brassó egy pontot szerzett, így megtartotta a 3. helyét a tabellán, de a mieink oldalán valószínűleg kevesen bánkódtak emiatt.

Davis Musial vezetőedző elégedetten nyugtázta a játékosok erőfeszítéseit: „Kifejezetten örülök annak, hogy sikerült ilyen pozitív módon lehozni a mérkőzést, háromszor tudtunk hátrányból visszajönni és megnyerni a találkozót. Nagy munkája volt ebben a srácoknak, de most három nap pihenő következik, kicsit feltöltődnek, mindenki eltölt egy kevés időt a családdal, aztán innen folytatjuk a munkát.”

DEAC – Corona Brasov 5-4 hu. (1-1, 1-1, 2-2, 1-0)
Gólszerzők: Novotny(2), Hári(2) és Izacky, illetve Gliga, Péter B., Fowlie és Armstrong