Az első gól nagyon fontos volt

A Debreceni Egyetem legyőzte a BJA-t, a találatok sorát Kozma Ferenc nyitotta meg.

Három pontot szerzett a DEAC az Erste Liga kedd esti mérkőzésén a Debreceni Jégcsarnokban. A Budapest Jégkorong Akadémia élcsapatként érkezett a cívisvárosba, azonban Vaszjunyin Artyom alakulata, stabil játékot bemutatva, 4–2-re legyőzte a fővárosiakat.

A debreceni gárda első gólját Kozma Ferenc szerezte.

Természetesen nagyon örültem a találatomnak, hiszen győzelemre készültünk, ehhez pedig kellett a vezető gól. Erős ellenféllel találkoztunk, és ugyan tudtuk, hogy Erdélyből fáradtabban térnek haza a vendégek, illetve esetleg nehézséget okozott számukra a regenerálódás, de nagyon kellett koncentrálnunk ellenük. A győzelem szempontjából fontos volt a negyedik gólunk, holott még hátra volt egy harmad, az jelentős volt számunkra. A meccs előtt 50-50 százalékos volt az esélye a két alakulatnak, és sokat dolgozott mindkét csapat, örülök, hogy mi voltunk jobbak – mondta a támadó.

A fekete-fehérek az utóbbi időben kétnaponta játszottak meccseket, most azonban keddig nem lesz bajnoki mérkőzésük.

– Szerintem, ahogyan minden játékos, én is jobban szeretem, ha pörögnek a meccsek, és rövid idő alatt többször is játszanunk kell. De olykor jól jön az az időszak is, amikor edzés van, illetve regeneráció, kicsit ki lehet zökkenni a hajtásból. Azon vagyunk, hogy a rájátszás hátralévő meccsei során a legjobbat kihozzuk magunkból, és minél előbb végezzünk a tabellán a rájátszás előtt – mondta Kozma Ferenc.