Az Erste Ligában a biztos előny birtokában sem szabad hátradőlni

György József és Révész Marcell értékelte az UTE elleni mérkőzést.

Az erdélyi túrát követő első meccsünkhöz álltak fel a srácok pénteken este. Ellenfelünk az UTE gárdája volt, amely mindig nehéz próbatétel elé állítja a vetélytársakat. Ezúttal sem volt ez másként, bár az első harmad után úgy tűnt, hogy talán könnyebb dolgunk lesz. A mérkőzést ugyanis kiváló játékkal, meggyőző teljesítménnyel indították a debreceniek, akik a 2. etap elején már a negyedik góljukat szerezték. Ezt követően a mieinken kezdett érződni az erdélyi túra okozta fáradtság, és miközben mindenki maga akarta megszerezni az ötödiket, picit talán fel is lazult a védekezés. Az újpestiek az első, „hulló falevél” góljuk után gyorsan visszanyerték az önbizalmukat, és döntetlenre módosították az állást. Ettől kezdve mondhatjuk, hogy új mérkőzés kezdődött, ahol a mieink a mentális erőtartalékukat mozgósítva beütötték a döntő gólt, és végül megnyerték a találkozót. Sajnos a mérkőzés során elveszítettük Mazzag Danit, akit valószínűleg hosszabb ideig nélkülöznünk kell.

Szakvezetőnk, György József a következőképpen értékelte az összecsapást.

Jól kezdtünk, és a támadó harmadban elhozott bulik után kétszer is betaláltunk. A 2. játékrészben sikerült megszerezni azt a gólt, amelyet leginkább „megnyugtató találatnak” szoktak nevezni. 4-0 után mi is megnyugodtunk, elkezdtünk hosszabb cseréket alkalmazni, és bonyolítani a játékot. 27.00-nál egy felpattanó és a hálónkba hulló korong volt a fordulópont, ezután az ellenfél fokozatosan nyomás alá helyezett minket, én pedig időt kértem.  Az volt a kívánságom, hogy a srácok ne korcsolyázzanak össze-vissza, a védekezés legyen az első. Sajnos, az időkérés után gyorsan gólt kaptunk. Ettől kezdve az ellenfél elhitte, hogy lehet még keresnivalója, és majdnem a meccs végéig kitartott a fölényük, az történt a jégen, amit ők akartak. A tanulság az, hogy az Erste Ligában négygólos előny birtokában sem szabad hátradőlni. A meccs második felében mutatott játékban közrejátszott az is, hogy hét nap alatt már negyedik meccsünket játszottuk, és kiütközött a sok utazás fáradalma – mondta György József.

A döntő gólunkat Révész Marcell szerezte, akit arra kértünk, hogy értékelje a találat körülményeit.

A mérkőzés elejétől fogva az volt az érzésem, hogy nyerni fogunk. Véghez vinni nyilván nem volt egyszerű, különösen attól kezdve, hogy visszajöttek négygólos hátrányból. De akkor is úgy éreztem, hogy mi fogunk jobban kijönni ebből a szituációból. Gólt szerezni mindig nagyszerű dolog, a mai találat különösen ilyen volt, hiszen ez döntött a találkozó sorsáról, egyben a második gólom volt a DEAC színeiben. Köszönettel tartozom csapattársamnak, Sági Martinnak, aki gyönyörűen varázsolta az ütőmre a pakkot. Köszi Martin, nélküled nem sikerült volna! – összegzett játékosunk!