Biztató játék, a befejezésekkel gondjaink voltak

A DEAC együttese szeptember 17-én, idegenben játszotta le az idei bajnokság nyitó mérkőzését. Az előjelek nem igazán voltak kedvezőek számunkra; a Szuperkupa meccset elveszítettük, ráadásul Hetényi Zolit ezen a találkozón is nélkülöznünk kellett. Az sem volt egyértelmű, hogy a rosszul indult és kényszerűen félbeszakadt előkészületi szakaszt követően, milyen elvárásokkal engedhetjük útjukra kedvenceinket. A semleges vélemények és kommentárok tudatában az látszott leginkább életszerűnek, ha a tavalyi, Magyar Kupa győztes csapatunkhoz mérjük az idei teljesítményeket.

Az első meccs első harmadát Turcotte lövése vezette fel, Bálizs azonban a helyén volt. A következő percekben a hazaiak vették át az irányítást, de kevesebbet veszélyeztettek, ezen Gőz Balázs és Kreisz 2-2 perces pihenője sem változtatott. A 12. percben egy számunkra roppant balszerencsés góllal szerzett vezetést a MAC; Stevens lőtt kapura, korongja egy hátvédünk ütőjén felpattant és behullott be a gólvonal mögé.  A gól után magasabb fokozatra kapcsoltak a mieink. Egyre inkább kirajzolódott a szándék, hogy mélységi passzokkal indítsák a gyors debreceni támadókat, főként Turcotte-t és Dalecky-t. A helyzetek meg is voltak, Bálizs azonban nagyokat fogott. A 19. percben Gooch került a büntetőpadra, ám a lehetőséget kihagyták a mieink. A kapura lövések mutatója az első etapban 9-16 volt, mégis a hazaiak zártak vezetéssel.

A 2. játékrész elején Dansereau-t vitték ki a játékvezetők, de röviddel később elcserélték magukat az egyetemisták, odalett a lehetőség. Még tartott a MAC emberelőnye, amikor Novotny és Dalecky indítottak támadást, Dalecky nagy gólt vágott, emberhátrányban jött össze az egyenlítés. 28.43-nál Berta adott egy remek passzt Ságinak, aki egyből beverte a pakkot a felső sarokba. A 30. percben Kloz-t állították ki, a hátrányban jól rombolt a debreceni védelem, Dalecky botjában ott volt a 3-1-es vezetés is, de sajnos, benne is maradt. 35.38-nál Dansereau beadásába Gooch kapott bele, a pakk becsorgott, egyenlített a hazai gárda.

A 3. harmadban mindkét csapat megpróbálta kierőszakolni a döntést, de mind a két hálóőr nagyokat fogott; Bálizs előbb Spirko lövésénél mutatott be bravúrt, majd Berta és Molnár Dávid kísérletét hárította. Az 54. percben Turcotte egyedül állt szemben Bálizzsal, a párharcot a hazai kapus nyerte. Még a rendes játékidő alatt is megindultunk egy lecsorgó koronggal, de nem sikerült betalálni, 5 perces hosszabbítás következett.

A ráadás a 62. perc végéig tartott. Először nálunk volt a joker; Kloz vágtatott végig a pályán, az utolsó pillanatban azonban Macaulay hárított. 61.54-nél Molnár Bálint belőtt egy kipattanót, ezzel eldöntötte a bónusz-pont sorsát.

A mérkőzés képével összességében elégedettek lehetünk, kirajzolódott az a hadrend, amelynek konzekvens alkalmazása sikerre viheti a srácokat.  Az örömünk nyilván nem teljes, mivel a miénk volt a több kidolgozott helyzet, a befejezésekkel azonban gyakran hadilábon álltunk. Kicsit több koncentrációval és némi szerencsével 3 pontot is kasszírozhattunk volna. Gratulálunk Antek Tamásnak, aki nagyszerűen helyt állt élete első ERSTE Liga mérkőzésén. És ne feledkezzünk meg Jakabfy Sámuelről sem, aki szintén most debütált a DEAC felnőtt csapatában. Bízunk abban, hogy a mieink okulnak a történtekből és a közelgő visszavágón sikerül még inkább eredményesen játszani.David Musial vezetőedző így látta a mérkőzést.

Úgy gondolom, hogy ma nagyon jó játékot produkáltunk, egy 17 éves sráccal a kapuban, akinek ez volt az első meccse a Ligában. A hosszabbításban elért 3-2 nagyon jó eredmény számunkra. Jó esélyeink voltak megnyerni ezt a mérkőzést. Azt hiszem, ez az egy pont számunkra rendben van. Hazamegyünk és tovább dolgozunk, mert hamarosan következik az újabb mérkőzés a MAC ellen” – értékelt a szakvezető.