Döntetlenre állunk a párharcban

Nem tudtuk ott folytatni szerdán este a párharcot, ahol előző nap abbahagytuk, pedig a mérkőzés egészen másként indult.

01.34-nél Kloz indította Berta Ákost, tőle a másik oldalon érkező Molnár Dávid elé került a pakk, aki egyből az újpesti hálóba vágta. Sajnos, a válasz is gyorsan érkezett; Csergő találta meg a középen kitörő Zsigmondot, a fiatal támadó pedig kilőtte a rövid felsőt. A gól után támadásban maradtak a hazaiak, a hetedik perc táján Varga Arnold indult meg veszélyesen, Vokla azonban a helyén volt. 09.59-nél megint Varga Arnold teremtett helyzetet; a lövése kipattant Hetényi Zoliról, az érkező Kovács Alex azonban a hálónkba emelte. Folytatódtak a lilák rohamai, 11.53-nél Csergő takarásból leadott lövése akadt be, György József pedig gyorsan időt kért. A játék képe keveset változott, ráadásul 14.24-nél emberfórba kerültek a lila-fehérek. A hátrányban eleinte jól védekeztünk, de 16.16-nál Kiss Patrik lövése Némethről furcsa szögben a hálónkba pattant, roppant balszerencsés gólt kaptunk. A 18. percben Berta került a büntetőpadra, ám ezt a hátrányt sikerült kibekkelni. Nem játszottak jól ebben a harmadban a mieink; nagyon sok egyéni hibát vétettünk és ezeket az ellenfél ki is használta.

A 2. játékrészt az Újpest kezdte agilisabban, de nem tudták gólra váltani Dalecky kiállítását. A mieink egyre keményebben vágtak vissza, Rajnának egymás után többször kellett játékba avatkoznia. A 9. percben Kuleshov átemelte az újpesti kapusát, de a védők kivágták a pakkot a gólvonalról. 29.56-nál Nemes került a büntetőpadra, a mieink pedig jól zsugáztak a fórban; Sági centerezését Dalecky bombázta Rajna hálójába. A mieink lassan átvették az harmad irányítást, ezen Gőz kiállítása sem változtatott. A legnagyobb helyzetünk a 37. perc táján adódott; Turcotte középre adását Vokla lőtte kapura nagy erővel, Rajna azonban a helyén volt.

A 3. harmadot agilisabban kezdte a debreceni legénység, már az etap legelején próbálgatták Rajna éberségét. Az újpesti hálóőr többször is jól avatkozott közbe, főként Dalecky lövését hárította bravúrral. 50.34-nél Pokonyit küldték ki, a mieink pedig a fórban nagy erőkkel támadtak. A vendégcsatárok és Rajna párviadalát az újpesti kapus nyerte, bár egyszer a gólvonalról takarítottak a lilák védői. Az UTE minden eszközzel húzta az időt és szinte kizárólag kontrákra rendezkedtek be. A debreceniek érezhetően kapus lehozatalra készültek, de az 55. percben Molnár, az 58. percben Berta is két percet kapott, így a mieink nem tudták használni ezt a fegyvert.

Az újpestiek az első harmadban eldöntötték a találkozót. A mieink a 2. harmadtól visszajöttek a meccsbe, de a helyzeteiket egy kivételével nem tudták kihasználni, amiben a nagyokat védő Rajna kulcsszerepet játszott. Ahogyan az gyakorta történni szokott, Fortuna sem fogta a kezünket ezen az estén, nagyon balszerencsés találatokat is kapunk. Mivel egy pályaelőnyt sikerült elvenni az újpestiektől, a mérlegünk így sem rossz, a párviadal döntetlen állásról folytatódik tovább. Szombatig lesz néhány napunk, melyeket nyilván ki fogunk használni a felkészülésre. Reméljük, sikerül megszervezni a kapunk előtti középső terület hatékonyabb védelmét és fölösleges szabálytalanságoktól is tartózkodni tudunk!

György József vezetőedző a következő megállapításokat tette a szerdai találkozó kapcsán.

Az első harmadban eldőlt a mérkőzés, elfelejtettünk kijönni az öltözőből. A második és harmadik játékrészben tudtuk azt a játékot játszani, amit előző nap, megvoltak a helyzeteink, de nem sikerült őket gólra váltani. Próbálkoztunk, de Rajna Miki megint szenzációsan védett. Az a szép ebben, hogy megyünk tovább, örülök, hogy 4-1 után vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe.

2022.03.02. 18.30 Újpesti Jégcsarnok
EL 233
UTE- DEAC 4-2 (4-1, 0-1, 0-0)
Gólszerzők: Zsigmond, Kovács A., Csergő és Kiss P., illetve Molnár D. és Dalecky

Fotók: utehoki.hu