Egy lépéssel beljebb vagyunk, döntőt játszunk!

Mondjuk meg őszintén, nem biztos, hogy a debreceni drukkerek közül sokan nagy összegben fogadtak volna kedvenceik két gólos sikerére. A jelenlegi Jegesmedvék ugyanis nem azonosak azzal a csapattal, amelyiket az alapszakaszban négyből négyszer legyőztünk. Az utóbbi időben minőségi légiósokkal erősítettek, a játékuk szervezettsége is sokat fejlődött, de elszántság terén sem volt különbség a két együttes között. A debreceni brigád Hárit volt kénytelen nélkülözni, a miskolciak viszont Parnham nélkül álltak fel a középkezdéshez.

Közepes iramú, pulzáló játékkal kezdődött el a mérkőzés, mindkét kapu gyakran forgott veszélyben. 05.53-nál Berta kerülte meg nagy lendülettel Duschek kapuját, rövid középre adása Molnár Dávidot találta üresben, aki gondolkodás nélkül a hálóba lőtt. Két percig sem örülhettünk, 08.50-nél Ritó lövése középre pattant Hetényi Zoliról, Miskolczi lapos lövése pedig betalált. 13.26-nál szépsédíjas góllal szereztük vissza a vezetést, Spirko lekészítését Gőz lőtte rá, a korong kipattant Duschek mamutjáról, a debreceni hátvéd ismételt, a levegőből verte be a pakkot. A játékvezetők hosszasan videóztak, majd megítélték a találatot. Támadásban maradtak a mieink, aminek alig két perccel utóbb meg is lett az eredménye; Klimek tűnt fel a DVTK harmadában, nem léptek ki rá azonnal, ő pedig a hátvédek takarásából nagy bombát zúdított Duschek hálójába. 18.08-nál Mazzagot küldték ki, de néhány másodperccel később a folyamatosan reklamáló Wehrs is hasonló sorsra jutott, egyenlő létszám mellett folytatódott a találkozó. Az utolsó percben Hyvarinen lőtt váratlanul, éles szögből a pakk pedig becsúszott a vas és Hetényi Zoli között.

A 2. játékrészre agilisabb hokival jöttek ki a Jegesmedvék, Hetényi Zoli azonban továbbra is nagy formában hárított, majd a 22. perc táján újabb nagy védést produkált.  A 25. percben Miskolczi és Sándor Bence került a büntetőpadra egy kapu előtti ütésváltás nyomán. A 27. percben Walker keresztpasszára Seto érkezett, lövésével szépített a Miskolc. Aztán jött a nagy fordulat, a játékvezetők nem adták meg a gólt, sőt, emberhátrányba kerültek a Jegesmedvék, mivel a szabályosnál több játékosuk tartózkodott a jégen. A mieink azonnal támadásra váltottak, 28.13-nál, Spirko révén növelték az előnyüket, aki Dalecky passzából óriási gólt ragasztott Duschek hálójába. Így lett 3-3 helyett 4-2 a javunkra, a vetélytársaink pedig nem viselték jól ezt a fordulatot. 32.25-nél Szirányi találta el a botjával Turcotte arcát, majd Kiss Roland vert oda egy debreceni játékosnak, a miskolci védő a büntetőpadon fejezte be a harmadot.

A 3. harmadban jól látszott, hogy a debreceniek a biztonságra törekszenek, igyekeznek a korongot minél jobban kivenni a játékból. Ezt nem mindig tudták véghez vinni, a 45. percben Bertát ültették ki, a srácok jól védekeztek. Ezután Doetzel kapott 2 perces kisbüntetést, majd a másik oldalról Kuleshov következett.  47.48-nál, emberhátrányos szituációban a légiósok készítettek elő Doetzelnek egy helyzetet, aki be is talált és még akadt izgulni valónk, hiszen több, mint 10 perc volt hátra. A kommentátor állásban megint szóba került „a 80-as évek csalós hokija”, de a kollégák becsületére legyen mondva, hogy elismerték, ott egészen másról volt szó. Bizonyítandó mindezt, 57.06-nál Turcotte indításával Sági korizta le a miskolci védelmet és felvarrta a vas alá a korongot. 58.01-nél Tokaji Viktor időt kért, Duscheket is lekapta a jégről. 2-3 üres kapus próbálkozás történt, amelyek nem mentek be, de a debreceni oldalon mindezt már senki sem bánta.

Az egyetemista csapat küzdelmes, nagy iramú mérkőzésen szervezett és okos játékot produkálva, megérdemelten győzött a Jegesmedvék ellen, akik szintúgy kiválóan hokiztak. A mieink teljesítményén kiütközött a több hetes kiesés, de így is magabiztosan nyertek. A srácok vasárnap délután a Fehérvár AV19 csapatával mérkőznek meg a EXIM Magyar Kupáért. A fehérvári legénység a miénknél jóval magasabban jegyzett bajnokságban hokizik, a keretükben több a légiós, mint a magyar játékos. Ez nyilván nem jelenti azt, hogy eleve feltartott kezekkel korcsolyázunk ki a jégre, de meg kell maradni a realitásoknál. A fehérváriak az esélyesek, a győzelmükön kívül minden más eredmény csodaszámba menne.

2022.01.22. 14.00
DEAC – DVTK Jegesmedvék 5-3 (3-2, 1-0, 1-1)
Gólszerzők: Molnár D., Gőz, Klimek, Spirko és Sági, illetve Miskolczi, Hyvarinen és Doetzel

György József: – Jól kezdtünk, sikerült az első harmadban három gólt lőni. Nagyon sajnáltam az etap végén bekapott találatot, de lehet, hogy a srácoknak jó ébresztő volt. A 2. harmadot is jól menedzseltük, volt egy előnyös gólunk, a harmadik játékrészben pedig ténylegesen az eredménytartásra mentünk rá. Az volt a célunk, hogy a korongot minél jobb helyeken tartsuk. Tudtuk, hogy ki fognak nyílni, türelemre is intettem a srácokat miközben a 3. harmadban a Miskolc nagy energiákat mozgósított.

Fotók: fehervarav19.hu