Esélyeshez méltó hokival győztünk

A Debreceni Egyetem csapata számára február 6-án este véget ért az Erste Liga idei alapszakasza. Vetélytársunk ezúttal a Dunaújvárosi Acélbikák együttese volt, amely ebben a szezonban nem jeleskedett igazán. A mieink fő célja a mérkőzésen az volt, hogy győzelemmel zárják a bajnokság ezen szakaszát.

A meccs előtt köszöntötték a jelenlévők a most 85. éves Belházi Jánost, aki utolsó Debrecenben élő résztvevője az 1960-as évek hokiéletének, és fejvédő nélkül védett az akkori amatőr együttesben. Vérbeli sportember, aki az atlétikában is kimagaslót alkotott: veterán Európa-, olimpiai- és világbajnoki címekkel is büszkélkedhet. Minden jót, jó egészséget, Jani bácsi!

Gönczi Lajos kezdett a hazaiak, Pavel Krajcovic pedig az újvárosiak kapujában. A debreceniek nem ugrottak neki az ellenfelüknek, ám így is gyorsan megszerezték a vezetést; 00.43-nál Kozma talált be a juniorok között pallérozódó Borbát Márk átadásából. A második percben Turcotte fonákkal húzta a kapura a korongot, Krajcovic azonban a helyén volt. A 8. percben Benkét állították ki. A mieink egyre-másra tesztelgették a DAB hálóőrét, az állás azonban nem változott. 15.36-nál Bogesic távoli bombájába Kuleshov nyúlt bele, már két találattal mentek a mieink. A játékvezetők a rend kedvéért videóztak, aztán érvényesnek minősítették a debreceni gólt. 15.59-nél Németh Pétert ültették ki, a mieink nem törték össze kezüket-lábukat, így is 27-4 volt a kaput eltaláló lövések száma.

A 2. játékrészre bátrabb, agilisabb hokival érkezett a vendégcsapat. Ennek látható hozadéka kevés volt, hacsak az nem, hogy Marosit egymás után kétszer, majd Szűcsöt is a büntetőpadra küldték. Az utóbbi emberelőnyből született meg a mieink harmadik gólja; Gőz átadása Molnár Dávid ütőjéről pattant a DAB szlovák hálóőre mögé. A meccs félideje táján szépített a vendégcsapat, Tkachenko passzát Szűcs értékesítette. Kevesebb, mint egy perccel utóbb Dalecky szerzett gólt Spirko centerezéséből. 31.43-nál Novotny-t küldték le, valamivel bátrabban hokiztak az újvárosiak. A 37. percben Molnár passzát Berta lőtte kapura, a menteni akaró Krajcovic maga mögé sodorta a pakkot.

Vendéggóllal indult a záró harmad, 40.28-nál Rybchyk talált be közelről. Az 52. percben előbb Németh Péter, majd Vokla távozott a büntetőpadra, az állás azonban változatlan maradt. Az 55. percben két gólt szereztünk; előbb Sándor Flórián nagy bombája akadt be, majd Berta kerülte meg az újvárosi kaput és behúzta a pakkot a túloldalon.

Egyik csapat vállát sem nyomta komoly teher ezen a mérkőzésen. A debreceni srácok viszonylag könnyed, szemre is tetszetős játékkal, magabiztosan nyerték a találkozót és reméljük, hogy ezen túl zavartalanul nélkül készülődhetnek a rájátszásra. E téren egyelőre csak dátumok vannak, amint biztosat tudunk mondani a lehetséges ellenfelekről, haladék nélkül értesítjük a szurkolóinkat!

György József, a mieink szakvezetője az elégedettség hangján szólt a mérkőzésről:

– Féltem, nehogy félvállról vegyük a mérkőzést, ezért kértem a csapatot, hogy a saját játékunkat játsszuk, nehogy átvegyük az ő játékukat és ne hagyjuk, hogy belassítsanak minket! Kombinatív játékot kértem; az utolsó hazai alapszakasz meccsen meg lehet engedni bizonyos dolgokat, ám csak azért, mert nem volt tétje a dolognak, idézőjelben mondva. Szerettük volna ezzel a találkozóval pozitívan zárni az alapszakaszt. Elég jól meneteltünk, de ez sajnos, nem volt elegendő a 6. helyhez. Most 10 nap szünet következik, készülünk az elő-playoffra. A mai mérkőzésen külön örömre tartott számot, hogy nagy menetelésből jöttünk, sorozatban ez volt az 5. meccsünk, előtte a Magyar Kupa-hétvége, szóval örvendek, hogy volt energiánk és élveztük a játékot. Nagyon büszke vagyok a srácokra!

2022.02.06. 18.30 Debreceni Jégcsarnok
EL 210
DEAC – Dunaújvárosi Acélbikák 7-2 (2-0, 3-1, 2-1)
Gólszerzők: Berta (2), Dalecky, Kuleshov, Sándor F., Molnár D. és Kozma, illetve Szűcs és Rybchyk