Folytatás csütörtökön, Debrecenben

Az egyetemista srácok bizakodó hangulatban vágtak neki az elődöntő ötödik mérkőzésének, különösen azután, hogy David Musial feltette a kérdést; kétszer már nyertünk ellenük, miért ne nyerhetnénk harmadszor is?! A tények azonban makacs dolgok; Izacky és Novotny, a házi góllövő lista második és harmadik helyezettje nem tarthatott a többiekkel, ami nagyon komoly hátrányt jelentett a mieinknek. Arról nem beszélve, hogy ezáltal a negyedik debreceni sorba már csak két játékos jutott, az előjelek tehát nem voltak éppen kedvezőek. A brassóiak voltaképpen nem változtattak a legutóbb pályára küldött csapaton, a debreceni szakvezetőnek viszont bele kellett nyúlni az összeállításba; Pestunov az első sorba került, Dalecky és Turcotte mellé, míg az ő helyét Berta Ákos foglalta el.

Közepes iramú, hullámzó játékkal indult a találkozó. A 3. percben Cody Carlson kapott 2 percet magas bot használata miatt, a hátrányban azonban jól védekeztek a hazaiak. 14.20-nál Vokla bombája átpattant Tőke fölött, a brassói hátvédek azonban kivágták a pakkot a gólvonalról.  Mintegy fél perccel később Fowlie közvetlen közelről próbálkozott, de nagy helyzetben elütött a korong fellett. Kevéssel utóbb Turcotte ugrott ki, a hosszú felsőt vette célba, de a pakk fölé pattant Tőke botos kesztyűjéről. 12.47-nél Vokla gáncsolta a kitörő brassói támadót, a hátrányból azonban viszonylag simán egészültünk ki. Az utolsó percben Kuleshov-ot rántotta le a szemből érkező hazai játékos, a játékvezetők azonban nem avatkoztak közbe. Pár másodperccel a harmad vége előtt Fowlie kanyarodott be a debreceni kapu elé, Hetényi Zoli azonban nagyot védett. Látszólag kényelmesnek mondható tempóban hokiztak a hazaiak, de inkább az volt a helyzet, hogy altattak és az alkalomra vártak.

A 2. játékrészben is pulzáló játék folyt a jégen, a kapuk gyakran forogtak veszélyben. A 24. percben Bertától láthattunk egy jó befordulást, megtoldva egy életerős lövéssel, majd Tőke tisztázott kétszer egymás után. A játékrész fele táján átvettük a játék irányítását, jól kevertünk a Farkasok harmadában, sok gondot okozva a brassói hálóőrnek. Három és fél perccel a periódus vége előtt 3 az 1-re ugrottak ki a mieink, a korongot felhozó Hári ellőtte a pakkot, bár jobban tette volna, ha passzol; ketten is érkeztek középen…  Egy perccel később Bogesic-et lökték a palánkra, ez az ütközés a legkevésbé nekünk hiányzott… Az utolsó percben Mazzag gáncsolta a veszélyes helyzetben lévő ellenfelét, emiatt kiállították, majd Hetényi Zoli hárította Fowlie közvetlen közelről leadott löketét.

A 3. harmad elején a srácok kapott gól nélkül hozták le Mazzag áthúzódó kiállítását, közben Turcotte-nak volt nagy helyzete, de Tőkébe lőtte a pakkot. Az 5 az 5 elleni játékban fölényben játszottak a mieink, Berta kétszer is helyzetbe került, Tőkét azonban nem tudta átjátszani. A 12. percben Wilson ugrott ki, de Hetényi Zoli hatástalanította a szólót. A 3. periódusban többet támadtak a debreceniek, Tőke komoly védéseket mutatott be. Az utolsó két percben Valchar is megpróbálkozott a gólszerzéssel, a debreceni hálóőr azonban kifogott rajta.

Mivel a 60 perc gól nélküli döntetlennel ért véget, hosszabbítás következett 4 a 4 ellen. A ráadás harmadban oda-vissza hullámzott a játék, szinte valamennyi támadásban benne volt a gólveszély. A mieink dolgoztak többet, 64.24-nél azonban Borisenko korongot szerzett és közelről a rövid felsőbe húzta. Hetényi Zoli előtt takarták a kilátást, későn észlelte a brassói csatárt. A játékvezetők videóztak, majd szabályosnak minősítették az akciót.

Az elődöntő ötödik mérkőzését a 65. percben egy Borisenko-villanás döntötte el, a rendes játékidőben a mieink veszélyeztettek többet, mindezt a találkozó lőlapja (25-31) is alátámasztja. David Musial legénysége a cseh gólvágók távollétében is keményen helyt állt, nagy kár, hogy számos jó helyzetünket nem tudtuk gólra váltani. Erre csütörtökön este Debrecenben lesz lehetőségünk, mivel hazai jégen folytatódik a párviadal.

A találkozó után adott nyilatkozatában David Musial röviden értékelte a mérkőzést.

Ez egy nagyon nehéz, igazi rájátszásmérkőzés volt. A Brassó jó csapat, sikerült betalálniuk a hosszabbításban, bár azt az elejétől kontroll alatt tartottuk” – fogalmazott a szakvezető.

2021.03.23. 17.30 Brassó
EL 214
Corona Brasov Wolves – DEAC 1-0 hu (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)
Gólszerzők: Borisenko

Az elődöntő állása: 3-2

Az elődöntő ötödik mérkőzésén a kissé borúlátó várakozásokra rácáfolva, remekül harcoltak és az utolsó utáni pillanatig versenyben voltak az egyetemisták, bár a korábbiakban aligha játszhattak tétmérkőzést ebben a felállásban. Sajnos, tovább fogyatkozunk, a keddi meccset öt hátvéddel fejeztük be, kérdéses, hogy Bogesic jégre léphet-e csütörtökön. Nem célravezető azonban elmerülni az önsajnálatban; hiába kezdtük ugyanis remekül a párharcot, csütörtökön már az életünkért kell küzdenünk, ráadásul a számunkra legjobb végkifejlet esetén is hetedik meccsre kerül majd sor. Ne szaladjunk azonban ennyire előre, meccset kell nyerni ahhoz, hogy a folytatáson gondolkodhassunk! Ami minden eddiginél nehezebb feladat lesz, abban biztosak lehetünk; a találkozó teljes időtartamában 110 %-on kell majd teljesíteni! A srácokon nem fog múlni, de a sikerhez arra is szükség lesz, hogy a szerencse mellénk álljon végre!

Jelenleg nincs információnk arról, hogy az M4 Sport tervezi-e a mérkőzés közvetítését, az Erste Liga TV adása azonban valamennyi kedves szurkolónk számára elérhető lesz majd!