Hatalmas csatában vívtuk ki az elődöntőt

Debreceni részről az optimista várakozások voltak túlsúlyban az UTE elleni párharc ötödik mérkőzése előtt. Valamennyi nyilatkozó próbált magabiztosnak látszani, de mindenkiben ott vibrált az izgatott kérdés; sikerül-e a mieinknek bebiztosítani az előöntőbe jutást?! Legutóbb Újpesten nem sikerült, kedden este viszont újabb lehetőséghez jutottak a mieink. A vendégcsapat a szokásos, szinte teljes négy sorával állt ki a mérkőzésre, míg a mieink három és fél sorában újra feltűnt Kozma, hiányzott viszont a negyedik meccsen megsérült Vokla Roland, ami tovább gyarapította a ráncokat Davis Musial homlokán.

Nagy iramú, magas hőfokú hokival indult a mérkőzés, oda-vissza hullámzott a játék. Az első percekben próbálgatta egymást a két csapat, ezen belül az UTE tűnt valamivel veszélyesebbnek, Hetényi Zoli azonban kezdettől együtt élt a játékkal. 05.26-nál Dalecky kapta a találkozó első kisbüntetését. A vendégek megkísérelték kihasználni a fórjukat, de nem jártak sikerrel, a debreceni hálóőr egy alkalommal fejjel hárított. Abban a pillanatban, amint letelt az emberhátrányunk, Kuleshov tört ki az újpesti védők között, nagy lövése Rajna fejvédőjét találta el, a lilák hálóőre sisakcserére szorult. Támadásban maradtak a debreceniek, két kemény lövés jelezte az aktivitásunkat. A 11. percben óriási kavarodás támadt az egyetemisták kapuja előtt, egy vendégcsatár már emelte a két karját, a pakk azonban nem jutott át a gólvonalon. Keményen nyomtak az újpestiek, de rövidesen fordult a kocka. 13.58-nál Sotlar gáncsolta Novotny-t, a vezetőbíró késleltetett kiállítást jelzett, az UTE ennek ellenére tovább vitte és be is lőtte a korongot, az akciót természetesen érvénytelenítették a játékvezetők. Az ellenfél cserepadja hangosan tiltakozott, de lassan lecsillapodtak a kedélyek és a szlovén légiós elfoglalta a helyét a büntetőpadon. Az előnyben felálltak és remekül adogattak a mieink, a vendégek azonban jól védekeztek, nem tudtunk gólt szerezni. Egyenlő létszám mellett annál inkább; 15.58-kor Kiss Roland adta középre a korongot, Kuleshov a vasnál bevágta, megszereztük a vezetést! A harmad végén tovább folyt a pulzáló játék, az eredmény azonban már nem módosult.

A 2. játékrész elején az újpestiek próbáltak dominálni, a mieink viszont betaláltak; a 26. percben Izacky adott jó átadást Turcotte-nak, aki Rajna hálójába továbbította a pakkot. 28.03-nál remek támadást vezettek a mieink, Turcotte ragyogó keresztpasszát Filbrandt a vágta a hosszú felsőbe, az újpesti szakvezetők pedig időt kértek. A mieinkkel futott a szekér, egyre-másra vezették a lendületes támadásokat, ám a vendégek rutinos játékosai azonnal megérezték, hogy egy picit mégis lazult a mieink nyomása. A 36. percben Sikorcin talált be egy kavarodás után, a másik oldalon Mazzag találta telibe Rajnát közvetlen közelről. Az utolsó percben Izacky-t látták szabálytalannak a játékvezetők, az ellenfél pedig röviddel később feljött szorosra; Benk használt ki egy létszámfölényes szituációt a kapunk előtt.

A 3. harmad elején az UTE megpróbálta tovább vinni az előző etap végén megszerzett lendületét, komoly nyomás nehezedett a mieinkre.  A srácok azonban rendezték a védekezésüket, ettől kezdve újra a szokott mederben folyt tovább a játék. A harmad feléhez közeledve az egyetemisták nagy esélyt kaptak a meccs eldöntésére; 46.15-nél Just-ot állították ki, 22 másodperccel utóbb Benket, David Musial rögtön időt kért, hogy a helyes pályára vezényelje csapatát. A következő 2 percet szinte végig dupla fórban játszották le a mieink, a játékosaink mindent elkövettek, de a befejezések nem akartak összejönni. Az 50. percben kimaradt egy újabb sakk-matt helyzetünk, majd Berta lövése találta el a kapuvasat. A mieink célja az volt, hogy a védekező zónájukban tartsák az ellenfelet, 58.16-kor azonban Rajnának csak sikerült lejönni a jégről. Hat az öt ellen támadhattak az újpestiek, akiknek 58.24-nél Kiss Phil távoli lövésével sikerült is egalizálni az állást.

Tizenöt perces pihenő után 4 a 4 elleni játékkal elkezdődött a IV. harmad. A ráadás legelején az újpesti gárda volt aktívabb, azután a mieink percei következtek; előbb Kuleshov próbált kiugrani, majd Filbrandt kísérletezett. A találkozó sorsa 65.58-nál dőlt el, szép cselek után Kuleshov mattolta Rajnát, ezzel megszereztük az elődöntőt érő, negyedeik győzelmünket!

Ezt a mérkőzést – a párviadal előző találkozóihoz hasonlóan – késhegyre menő, nagy küzdelem jellemezte. Az Újpest rendkívül képzett, erős ellenfél volt, a srácok azonban tudásul legjavát nyújtva megszerezték a győzelmet és bejutottak az elődöntőbe. Mivel a Brassó és az Opten Vasas párharca még nem fejeződött be, nem tudjuk, melyik együttes lesz a következő ellenfelünk, de bizonyos, hogy a folytatásban is nagy csaták várhatók. Ami a rájátszás során történt, az betetőzi azt a folyamatot, ami a múlt év szeptemberében kezdődött el és reményeink szerint a jövő még további sikereket tartogat számunkra. Köszönjük a kemény munkát és a szép élményeket a játékosoknak, az edzői stábnak, mindenkinek, aki a maga területén segítette csapatunk erőfeszítéseit!

A találkozó mérlegét a mieink részéről David Musial vezetőedző vonta meg.

Az egész széria elképesztően szoros volt – állapította meg egy kicsit már kisimultabb arccal a debreceni szakvezető –, 3-0-ra is el tudtunk menni az összesítésben, de a negyedik meccset Újpesten nem tudtuk behúzni. Ezután talán egy picit mélyen voltunk, de ismét jeleztük a srácoknak, hogy csak a következő meccsre koncentrálunk. Úgy gondolom, hogy jól játszottunk, sikerült 3-0-ás előnyre szert tenni, de az Újpest vissza tudott jönni a meccsbe egy perccel a vége előtt. Ismét visszatértünk az öltözőbe és elkezdtünk a hosszabbításra koncentrálni. Szerencsére Kuleshov el tudta dönteni a meccset, ezzel az első lépés megvan, jöhet a következő kettő!

2021.03.09. 18.30 Debreceni Jégcsarnok
EL 200
DEAC – UTE 4-3 hu (1-0, 2-2, 0-1, 1-0)
Gólszerzők: Kuleshov (2), Turcotte és Filbrandt, illetve Sikorcin, Benk és Kiss P.

A negyedddöntő végeredménye: DEAC-UTE 4-1