Hétfőn a listavezetővel meccselünk

A Jegesmedvék elleni, szombati győzelmünk sokat javított a srácok hangulatán. Persze szó sincs ünneplésről, ami egyébként is okafogyott lenne, tekintve, hogy már hétfőn újabb ellenfél érkezik, a tabellát holtversenyben vezető Gyergyói HK személyében.

Az erdélyi együttes 9 rendes játékidőben kivívott és két hosszabbításban behúzott győzelemmel áll a tabella élén és mindösszesen 3 vereséget könyvelhetnek el. A mieink remélhetőleg szombaton megkezdték a felzárkózást a középmezőnyhöz, ám ez hosszú folyamat lesz; a Brassói Farkasok és a győriek egyaránt 9 pont előnyben vannak az egyetemistákhoz képest. A folytatásban tehát majdnem mindegy ki, kik jönnek velünk szembe, minden alkalmat meg kell ragadni a pontszerzésre.

A srácoknak hétfőn este is lesz esélye jó eredményt elérni, de nem szabad a táblázat pillanatnyi állásából kiindulni, tekintettel arra, hogy papírforma szinte már nem is létezik, valamennyi résztvevő beleszaladhat egy-egy váratlan pofonba, vagy győzelembe. A gyergyóiak például szombaton vereséget szenvedtek a MAC HKB csapatától, előtte viszont oda-vissza megverték a Jegesmedvéket és elkapták a Fradit is. A MAC ellen a meccs félideje táján még 4-1-re vezettek, de a rozsomákok elvitték a 3. harmadot és végül rendes játékidőben behúzták a meccset is. A erdélyi alakulat négy sorral lépett a jégre és annak ellenére, hogy közülük főként külföldiek, például Chris Bodo és Brance Orban viszik a prímet, a székely/magyar játékosok is kiveszik a részüket a pontszerzésből és Rinne kapus is kiválón teljesít. A mieinknek tehát nem csupán 1-2 lendületes csatárt kell majd féken tartani. A létszám persze nem minden, elvégre a újbudaiak is három és fél sorral álltak fel ellenük.
A mieinknél nem csak az optimális létszám hiányzik, meghatározó játékosok nyögik az eltiltásukat, a fiatalok között pedig sok a sérült és a beteg. Szerencsére, rajtuk kívül számos kiváló hokissal rendelkezünk, akik a Jegesmedvék ellen is bizonyítottak. Sajnos, az esélyek a gyergyói alakulat mellett szólnak, a legutóbbi találkozónkat is ők nyerték október közepén, igaz csak két perccel a meccs vége előtt ütött góllal. Ne legyünk azonban nagyravágyóak, a jelenlegi állapotok szerint elegendő, ha elsősorban a helytállásban gondolkodunk. Mindez nem jelenti azt, hogy ne árazhatnánk feljebb magunkat, a meglepetés ereje is sokat nyomhat a latba, arról nem is beszélve, hogy Hetényi Zoli fog a mieink kapujában állni, aki már sok-sok támadót „tönkretett” idegileg. A lényeg azonban az, tervezzünk reálisan és örüljünk a kisebb sikereknek is!