Izgalmakban nem volt hiány

Fut a szekér mostanában a DEAC csapatával, az egyetemisták a Brassó elleni megmérettetés előtt zsinórban négy alkalommal szereztek pontot (legtöbbször hármat) és egyre távolodnak a sereghajtók csoportjától.

Bár pénteki ellenfelünk nem szállította futószalagon a győzelmeket, azért biztosak lehettünk abban, hogy a Liga egyik legerősebb együttesével kerülünk szembe. Ennek ellenére sikerült 4-1-es sikerrel zárni a találkozót. Kifejezetten nagyon nehéz meccsen vannak túl a mieink, akik bebizonyították, hogy az élcsoportban, vagy annak közelében van a reális helyük. Az 1. játékrészben elléptek ellenfelüktől a mieink, utána pedig jól gazdálkodtak a háromgólos előnyükkel. A találkozó nagyobb részében komoly nyomás nehezedett a védelmünkre, de a sokat blokkoló hazai védők jól szűrték az ellenfél támadásit, Hetényi Zoli pedig 61 (!) lövést hárítva, 98,39 %-os hatékonyságot produkált.

A hazaiak részéről György József vezetőedző értékelte a találkozót.

Nagyon jól álltunk bele a mérkőzésbe, kiválóan menedzseltük az elő 20 percet, sikerült is két gólos előnyt szerezni. A 2. játékrészben kivédekeztük a hátrányokat, de a lélektani tényezők a vendégcsapat felé billentek, melyek góllá is érettek később. Ezt követően sorozatban további három emberhátrány kellett hárítani, kis híján ránk borult a pálya. A 3. harmadra azzal a szándékkal jöttünk ki, hogy megpróbáljuk megbecsülni és megtartani a 3-1-es vezetésünket. Volt egy emberelőnyünk, amikor mód lett volna arra, hogy elvegyük a Brassó játékkedvét, de csak helyzetig jutottunk el, majd kétszer is emberfórhoz jutottak a vendégek. A 3. harmadban a Brassó akarata érvényesült, de végül egy üres kapus góllal be tudtuk biztosítani a győzelmet. Nagyon nehéz mérkőzés volt, a 3-0 arányú vezetésünket jobban is lehetett volna kezelni, de nagyon sok ütközéssel, blokkolással, valamint Hetényi Zoli nagyszerű védéseivel sikerült kicsikarni a végső sikert. Sokat hibáztunk ugyan, de mindig volt játékostárs, aki kisegített a védekezésben. Köszönöm a srácoknak a szinte emberfeletti teljesítményt!

A fantasztikus védéseket bemutató Hetényi Zoli így látta az összecsapást.

Nagyon jó meccset játszottunk egy remek ellenféllel szemben. Kiváló kezdés után, a háromgólos előny birtokában kicsit visszaálltunk, sok veszélyes helyzetet teremtett a Brassó. A srácok beleadtak apait-anyait, sokat blokkoltak, komoly segítséget nyújtottak a védekezésben. Gyorsan változtak az emberelőnyös és emberhátrányos szituációk, összességében úgy vélem, hogy izgalmas és közönségszórakoztató meccset vívtunk.