Jobb második harmadukkal nyertek a gyergyóiak

A DEAC együttese négy győztesen megvívott felkészülési mérkőzéssel a tarsolyában készülődött a Gyergyói HK elleni, vasárnapi találkozóra. Debrecenben mindenki tisztában volt azzal, hogy ez az összecsapás lesz a legnehezebb, különös tekintettel a keretek játékerejének eltéréseire. A gyergyóiak a legerősebb játékosanyaggal érkeztek, miközben a mieink oldalán a játékosállomány zömét ezúttal is fiatalok alkották, a kapunkat Antek Tamás védte.  Bár a papírforma inkább a vendégek sikerét vetítette előre, a Debreceni Jégcsarnokban szép számú szurkolósereg fogadta a jégre lépő csapatokat.

Jó iramban kezdődött el a találkozó. A kapuk előtt kevés komolyabb helyzet adódott, inkább mezőnyhoki folyt a jégen. A második percben Demeter Arnold akasztotta a kitörő Molnár Dávidot, de az emberelőnyünk kihasználatlan maradt. 04.06-nál Bogesic Bíró Gergővel és Vincze Gergővel akaszkodott össze, mindhárman a büntetőpadra kerültek, az eredmény azonban nem módosult. A játékrész közepe táján a vendégek megnyomtak egy-két cserét, a mieink nem tudtak tartósan felszabadítani, végül Bodó szerzett vezetést Brance Orbán átadásából. 11.34-nél Fejest állították ki, a hazaiak kontrái kimaradtak, nem sikerült az egyenlítés. Az első harmadban többet lőtt kapura a gyergyói együttes, a játék azonban döntetlen közeli képet mutatott.

A 2. etap legelején Brance Orbán és Mihalik András keveredett nézeteltérésbe, 4 a 4 ellen folyt tovább a hoki. 20.54-nél a vendégek Sárpátki közeli lövésével növelték az előnyüket. 21.30-nál Bogesic kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk. Alig több, mint 20 másodperccel később Haranen lőtte át a mieink védelmét, két gólt kaptunk gyors egymásutánban. A harmad 3. percben Spirko szabálytalankodott, az újabb emberhátrányt azonban sikerült kivédekezni. Ezt gyergyói hátrány követte, Tranca ült ki fogásért. 31.59-nél Ságit ültették a büntetőpadra a játékvezetők, de ismét sikeresen védekeztek a mieink. 35.13-nál Szigeti passzát Győrffy értékesítette. 36.06-nál Orbán révén még inkább elhúzott a vendégcsapat, György József pedig időt kért, hogy összeszedje a legényeit. A 2. harmad során fölényben játszott a Gyergyó és ez az eredményben is megmutatkozott. A mieink nem koncentráltak eléggé, sokat hibáztak, ezeket azonnal büntette a vendégalakulat.

A 3. harmad elején nagyobb tempóra váltottak a mieink, akik az eddigieknél többet támadtak és jobban megtartották a pakkot. Ennek ellenére a 45. percben Vincze Péter egy gyors támadás végén betalált az egyetemistáknak. A játékrészben ismét kiegyenlített játékot láthatott a közönség, ennek során kivédekeztük Molnár Dávid 45.55-nél kezdődő kiállítását, majd kihasználatlan maradt a két perc, amit Vincze Gergő kapott könyökhasználat miatt.

A jól képzett, tapasztalt magyar hokisokból és minőségi légiósokból összeverbuvált vendégcsapat nagy előnyben volt a mieink fiataljaival szemben. Az erdélyiek az ütősebb második harmadukkal magabiztosan nyertek, míg az első és a harmadik harmad döntetlen színezetűnek bizonyult.

György József, a mienk szakvezetője így értékelte a találkozót.

– Szerintem nem volt akkora a különbség a két csapat között, ahogyan azt a végeredmény mutatja. Az első és a harmadik harmadban egy-egy gólt kaptunk. A 2. játékrészben már az első cserében, utána egy emberhátrányos helyzetből is betaláltak, majd két könnyelműen elveszített korongból büntetett az ellenfél. A 2. harmadot követően átvariáltuk a sorokat és sikerült a kezdetinél jobb felállásokat találni. Az egész meccsen végig voltak lehetőségeink, de vagy lecsúszott az ütőkről a korong, vagy mi hoztunk rossz döntéseket. Negatívum, hogy emberelőnyökből sem sikerült betalálni, a pozitívum, hogy a kiállításainkból csak egyszer voltak eredményesek a gyergyóiak. A végeredmény ellenére sokat dolgoztunk, küzdöttünk, de akadtak rövidzárlataink is, ezeket pedig egy jó csapat kíméletlenül kihasználja – összegzett György József.