Karácsonyi mérlegünk; két meccs, öt pont!

Négy együttes volt érdekelt az ERSTE Liga december 26-ai játéknapján, közülük hárman 23-án is jégre léptek, így MAC HKB és a DEAC játékosai számára rövidre sikeredtek a karácsonyi ünnepek. A két vetélytárs utoljára október 18-án találkozott egymással, akkor a kékek magabiztosan nyertek Debrecenben. Ami viszont a legutóbbi eredményeket illeti, abban a mieink álltak jobban; hat meccsükből négyet nyertek, míg a MAC HKB csak kettőt, ám az utolsó összecsapás különösen fájdalmasan érintette szombati ellenfelünket, akkor a 11 meccs óta nyeretlen DAB elvitte a három pontot a Tüskecsarnokból. Karácsony másnapján a ranglista második és harmadik helyezettje feszült egymásnak, de a pillanatnyi helyezéstől függetlenül is kiegyenlített mérkőzésre és szoros eredményre volt kilátás.

Körülbelül 6 perces várakozással indult a mérkőzés, a késve érkező egészségügyi személyzetet kellett megvárni. Közepes iramban kezdődött meg a játék, 01.22-nél viszont váratlanul előnyt szereztek a hazaiak; nem zárt jól a mieink védelme, Nagy Krisztián passzát Molnár Bálint lőtte be. A következő percekben kiegyenlített hoki folyt a jégen, de a fővárosi csapat támadott veszélyesebben, sok dolga volt Hetényi Zolinak. 07.17-nél Pestunov került a büntetőpadra, ám a mieink kifogástalanul védekeztek. Röviddel később Kiss Patrik vezetett ígéretes kontrát, a lövését azonban fogta Bálizs. 08.46-nál Szűcsre fújtak rá két percet, de az egyetemisták állták a MAC rohamait. Az újabb emberhátrányban is akadt veszélyes ellenakciónk, Dalecky távoli bombája kipattant a kékek kapusáról, aki az ismétlést is hárította. Az 1. harmadban két emberhátrányt védekeztünk ki, elől viszont nem voltunk eléggé kemények, nem harcoltunk meg igazán a korongokért.

A 2. játékrész legelején Mihalik és Schlekmann korcsolyázott egy előre vágott korongért, a debreceni támadó szabálytalankodott, 2+10 percet kapott palánkra lökésért. A hazaiak nagy erővel támadtak a második góljukért, Hetényi Zoli tartotta hátul a mieinket. Egy felpattanó korong a háta mögé hullott, de válogatott kapuvédőnk parádés visszanyúlással kihúzta a pakkot a gólvonalról, Kloz pedig eltakarította a kapu előteréből. A játékvezetők videóztak, majd megerősítették, hogy nem esett gól. 26.46-nál már negyedszer kerültünk hátrányba; Berta és Schlekmann küzdött a korongért, a MAC támadója gyorsan megadta magát, a debreceni kapitányt viszont kiállították. Az emberfórt elszórták a hazaiak, a két perc alatt még helyzetük sem akadt. A kivédekezett emberhátrány után az egyetemisták átvették a játék irányítását, nagy energiákat mozgósítottak, a MAC többször is beszorult a védekező harmadába, Bálizsnak is egyre többször volt a komoly védeni valója. Az eredmény sem maradt el sokáig, 30.08-nál Kuleshov centerezését Kiss Patrik értékesítette. A gól után is támadásban maradtak a mieink, de újra megtört a lendületünk; 36.34-nél eladtuk a pakkot a védőharmadunkban, Garát lövése kipattant, éppen Orban Brance elé, aki közelről nem hibázott. A mieink nem adták fel, 38.14-nél Kloz húzogatott Bálizs kapuja mögött, beadását az őrizetlenül maradt Kiss Patrik a kapuvas alá vágta! A 2. játékrészben egészen más felfogásban hokiztak a mieink, egyre gyakrabban nyerték meg az egy az egy elleni párharcokat, többet lőttek kapura, mint a hazaiak, ennek nyomán sikerült kiegyenlíteni az állást.

A 3. harmad legelején egy újabb korongeladás borzolta a debreceniek lelkivilágát, Kreisz lőhetett a kapu torkából, Hetényi Zoli eszén azonban nem tudott túljárni. 42.43-nál elcserélték magukat a hazaiak, az emberfórban jól kevertek a mieink, de a befejezések csak nem sikerültek. Az emberhátrányos játékunk azonban mintaszerűen működött, kivédekeztük Filbrandt 46.07-kor kezdődött kiállítását. Egyenlő kétszámban is tovább nyomott a MAC, eredményt nem tudtak felmutatni, aztán 57.24-nél Nagy Krisztiánt ültették ki, a hazaiak védekezésre kényszerültek. A meccs legvégén Dalecky eldönthette volna a találkozót, de ez most sem jött össze. A 3. harmad mindkét oldalon kicsit óvatosabb játékot hozott, a pontosztozkodás tudatában egyik csapat sem vállalt extra kockázatot.

A 3 a 3 elleni hosszabbítás elején a fővárosiak veszélyeztettek, majd a debreceniek ragadták magukhoz a kezdeményezést; Kiss Roland húzott meg egy nagy cselt Bálizs kapuja előtt, lövésének pillanatában azonban beérték a védők. 62.32-nél Hetényi Zolira ráfújtak egy két perces kiállítást, 4 a 3 ellen folytatódott a meccs. Mindkét oldalon kimaradt néhány veszélyes helyzet, az eredmény azonban nem változott, jöhettek a rávezetések.

A büntetőlövések 5. párjában dőlt el a bónusz pont sorsa. Hetényi Zoli hárította a MAC-HKB öt játékosának büntetőjét, Bálizs az utolsó összevetésig lépést tartott vele, de Kloz emelésével szemben már tehetetlen volt.

Ahogyan az várható volt, végig izgalmas mérkőzést, szoros csatát vívott egymással a két dobogós csapat. Az első másfél harmad inkább a hazai együttesé volt, azt követően viszont a mieink diktálták a tempót. Remek volt az emberhátrányos védekezésünk, az emberelőnyös játékkal azonban ezúttal is hadilábon álltunk. Hetényi Zoli ismét nagyszerűen védett, számos bravúrt mutatott be, 92,31 %-os hatékonysággal dolgozott. A debreceni srácok megérdemelten hozták el a két pontot a Tüskecsarnokból, ennek köszönhetően a MAC HKB együttesét megelőzve felléptek a tabella 2. helyére.

A mieink stábjának képviseletében David Musial nyilatkozott.

„Nagy csatában sikerült megszereznünk a két pontot, – kezdte a mondandóját a vezetőedző – büszkék lehetünk a csapatunkra! Bár a mérkőzés folyamán voltak nehezebb időszakaink, a remek kapusteljesítménynek és a megfelelő helyzetkihasználásnak köszönhetően sikeresek tudtunk lenni.”