Kiestünk a Magyar Kupából

Az UTE nyert Debrecenben és bejutott a legjobb nyolc közé.

Két nappal ezelőtt sikerült legyőznünk az UTE csapatát a bajnokságban, akkor a házigazda debreceniek 5–2-re múlták felül a fővárosiakat. Ami ennél is lényegesebb volt a kedd este szempontjából, hogy a Magyar Kupa odavágóján is jobbnak bizonyult az egyetemi együttes, Budapesten 2–1-re győzött, vagyis kedvező helyzetből várhatta a hazai pályán megvívandó visszavágót.

Aktívabban kezdett a hátrányban lévő Újpest, és három perc sem telt el, Saarelainen máris megszerezte a vezetést a vendégeknek, azaz nem kezdtünk jól. Nem sokkal később ismét a hazai kapu forgott veszélyben, Hetényi Zoltán azonban résen volt. Az ötödik percben Rétfalvi próbálkozott, Rajna védett, ennek ellenére agresszívabb volt a vendég együttes. Ezt követően a palánkot kellett javítania egy pályamunkásnak, és viszonylag hamar végzett vele. A 9. minutumban Vasziljev lőtt kapura, egy újpesti beleért, meg is lett az egyenlítés! Egy óriási Kozma-helyzet után azt hittük, vezetünk, de centiken múlott a gólunk, majd Novotny lőtte fejbe Rajnát ziccerben. Metsavainio lőtt tisztán percekkel a vége előtt, azonban nem találta el a kaput, a másik oldalon pedig Bucskin közelije pattant ki a a kapu torkából, így döntetlennel mehettek az első szünetre a csapatok.

A második percben Mingazov lökete még kipattant Rajnáról, azonban Vasziljev már nem hibázta el a korongot, megszereztük a vezetést! Nekiveselkedett az Újpest, Kiss lőtt kevéssel mellé, válaszként Krollis tüzelt, ugyancsak mellé. Megélénkült a meccs, a harmad elején átvette az irányítást a DEAC, azonban mindkét gárda gólveszélyesen játszott. 12:33 volt hátra, amikor Kovács egy szép akció végén egyenlített, ismét szoros lett a küzdelem. Nem sokkal később Hetényi védett nagyot, megóvva csapatát az újabb góltól. A következő említésre méltó esemény Hári nagy helyzete volt, ez is kimaradt a lilák kapuja előtt. Jó tempóban zajlott a találkozó, megjósolhatatlan volt, mi lesz a vége. Sajnos Kiss Patrik betalált, ezzel már a vendégeknél volt az előny. Tetőződött a baj, mert Saarelainen fonákkal mattolta Hetényit, ezzel már 4–2 volt oda. Megnyomta a DEAC a végét, de egy Kozma-zicceren túl nem futotta többre.

A folytatásra tehát adott volt a feladat, gólt kellett lőnie a házigazdának, ennek megfelelően rohamozott is az elején, nem is volt más választása. Sajnos, a hazai helyzetek a játékrész első öt percében várattak magukra, csak reménykedhettünk benne, hogy lesznek még DEAC-gólok. Sőt, Kovács fonákosát nagy nehezen takarították el a védők a kapu elől, majd Hetényi védett könyökkel. Az etap közepén kettős emberhátrányba került az UTE, de hiába Bucskin-, illetve Mingazov bombái, kibekkelték a vendégek. Fogytak a percek, és a Debrecen nem tudott betalálni. Sőt, Saarelainen előnyből megtornáztatta Hetényit. Két perccel a vége előtt Molnár próbálkozását kotorták ki a kapu torkából a fővárosiak, hatalmas lehetőség volt. A végén levittük Hetényi kapust, de ez sem segített, kiestünk a Magyar Kupából.