Küzdelmes meccsen legyűrtük a Brassót

Nagyot hajtott a DEAC, amely remekül védekezve itthon tartotta a három pontot.

Volt miért visszavágnia a DEAC hokicsapatának az Erste Liga péntek esti találkozóján, ugyanis a Corona Brasov október 10-én hazai pályán 3-1-re legyőzte György József alakulatát. Erre minden esély megvolt, ugyanis a debreceniek az utóbbi négy meccsükön 10 pontot gyűjtöttek össze, míg a brassóiak legutóbb zsinórban háromszor kikaptak.
Rögtön a meccs elején Christopher-Johnt küldték ki magas bot miatt a Brassóból két percre. Nem sokkal később, 02:22-nél megszereztük a vezetést: Zalamai nagy lövésébe Izacky ért bele és a hálóba vágódott a korong! Hamarosan megdupláztuk az előnyt, Dalecky passzát Spirko értékesítette, 04:16-nál. Rákapcsolt a Brassó, és egy ordító helyzetüknél a DEAC kapuja előtt centikkel gurult végig a korong, miután lecsorgott a vasról. Közben egy újabb vendég játékos, Szabó ült ki kettő percre, majd a debreceniektől Dalecky. Utóbbi még vissza sem tért, Mihalik András is kiült, csapatbüntetés következtében. Nehéz percek voltak, Hetényinek akadt dolga bőven. 6:12-nél Polcot kellett ápolni az ellenfél kapujában, de folytatni tudta a játékot. Bő négy perccel a harmad vége előtt Christopher-John ismét büntetést kapott. 18:23-nál megszereztük a harmadik találatot! Novotny ütötte be a Zalamaitól kapott pakkot.

Két nagy DEAC-helyzettel indult a második etap, ám nem céloztak eléggé pontosan a hazaiak, ezt követően Zalamait küldték ki. 27:05-nél szépített a Corona, Valchar passzát Gliga juttatta a kapuba. Ezt követően Sándor Bence gáncsolását büntették meg. Nyomott a Barassó, a Debrecentől jobbára csak védekezésre futotta. A harmad végefelé azonban belehúzott a DEAC is, Polcnak többször is nagyot kellett védenie. Bogesic is gáncsolt, így újra megfogyatkozott egy időre a hazai gárda. Újabb büntetést kaptunk a játék késleltetéséért, ismét Mihalik András töltötte le. A második játékrész egyetlen gólját tehát a vendégek ütötték.

A harmadik harmad egy kavarodással indult a DEAC kapuja előtt, de Hetényi a jégen fekve hárított. Ezután magas botért leküldték a brassói Scahbert. A másik oldalon Spirko volt kénytelen két percet érően szabálytalankodni a saját kapuja mögött. Nem sokkal később Hetényinek szúrt oda az egyik vendég játékos, emiatt kisebb dulakodás alakult ki, de hamar lecsillapodtak a felek. Voklát leküldték, ezért másodpercekig 5 a 3 elleni játék zajlott, de megúsztuk. A játékrész első felében itt is, ott is akadtak lehetőségek, ám a kapusok állták a sarat. Hat perccel a vége előtt például Hetényi mutatott be nagy bravúrt, de a lényeg, hogy nem tudott közelebb férkőzni a Corona. A Brassó lehozta kapusát két és fél perccel a vége előtt. 1:12 volt hátra, amikor időt kértek a vendégek. 11 másodperccel a vége előtt Spirko az üres kapuba lőtte a korongot, eldőlt a mérkőzés!