Magabiztos sikert arattunk Fehérváron

Az újpestiek elleni heroikus küzdelmet követően, melyet 5-4-re nyert meg a DEAC az Erste Liga pénteki mérkőzésén, vasárnap kora este a FEHA19 otthonában volt jelenése a debreceni hokicsapatnak.

A házigazdák két kiállítással kezdték a meccset, ugyanis, akasztásért Cizast, majd ütésért Kisst leküldte a játékvezető, teljes joggal. Meg is “hálálta” mindezt a DEAC, Vokla passzát Sági Martin vágta a hálóba. Bő egy perc múlva megduplázta előnyét a Debrecen: Izacky átadását Spirko értékesítette. 12:21-nél Bogesicet büntették két perccel, a szünetig 2-0 volt a vendégeknek.

A második játékrész eseménytelenebbül telt el a gólok szempontjából, viszont a DEAC begyűjtött két kétperces büntetést. Előbb Sándor majd Kozma ücsörgött a padon, cserébe Csollák és Mingazov ült le a másik oldalon. 36:37-ig kellett váni az újabb hajdúsági gólra. Dalecky adott gólpasszt Mihalik Andrásnak, ezt követően leperegtek a hátralévő percek, biztosan vezetett a DEAC.

A folytatásban 42:11-nél kiállították Vokla Rolandot a DEAC-ból, és ezzel kicsit megtört a vendég csapat lendülete, emiatt Rétfalvi bevette a debreceni hálót. Ez nem tett keresztbe György József együttesének, mert 45:52-nél Spirko beütötte Zalamay passzát, majd nem sokkal ezután Izacky asszisztjából Dalecky volt eredményes. Eldőlni látszott a meccs. Mielőtt hárta dőlhettünk volna, Farkas Botond szépített. A továbbiakban is a debreceniek játszottak veszélyesebben, azonban az eredmény nem változott.