Majdnem sikerült a feltámadás

A DEAC 2–6-os hátrányból feljött egy gólra, de a BJAHC végül eldöntötte a meccset.

A Dunaújváros otthonában aratott szerdai győzelmét követően érkezett meg a BJAHC-hoz péntek este a DEAC a jégkorong Erste Liga alapszakaszában: a fekete-fehérek 5–1-re nyertek két napja. A házigazdák még kiugróbb eredménnyel büszkélkedhettek, hiszen a magyar bajnok Fradit verték 2–1-re idegenben.

A mieink kapusa ezúttal a legutóbb szerepet kapott Szeles Martin helyett a 100-szoros válogatott Hetényi Zoltán volt, így rotált a gólvonalon Vaszjunyin Artyom vezetőedző. Varga előtt csúszott el a korong a mérkőzés elején, ez volt az első igazi lehetőség, a házigazdák hagyták ki, majd Ritter lövését védte Hetényi. Másodpercekkel később egy nagy védelmi hibát már kihasznált BJAHC, Ritter bombázott a kapuba. Az ötödik percben a kapusvasat találta el a fővárosi gárda. Nem sokkal később a Debrecen üzemmódot váltott, Farkasnak is munkát adva. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, sajnos Szabó kilenc minutummal a harmad vége előtt bevarrta a második hazai gólt is. Bő hét perc volt hátra, amikor emberelőnybe kerültek a vendégek, ám kivédekezte a Budapest Jégkorong Akadémia. Egyenlő létszámban azonban Dobmayer Dominik szépített, majd Mingazov középről elengedett lövését kellett védenie a budapesti hálóőrnek. Nem sokáig örülhettünk, a korábbi DEAC-os Sági Martin egy kavarodás után növelte a házigazdák előnyét.

Életerős Vasziljev-lövéssel indult a második játékrész, majd miután a kapus védett, kialakult némi kakaskodás, ám hamar megnyugodtak a játékosok. Ezt követően Molnár Dávidot állították állították ki bottal akasztásért, ez nem hiányzott 3–1-es állásnál. Bizony, ki is használták a budapestiek az előnyt, szép játék végén Schlekmann lőtte ki a hosszú sarkot. Tizenkét perccel a dudaszó előtt Rétfalvi Kristóf ütött óriási kapuvasat, így nem sikerült szépíteni. Rohamozott a hajdúsági együttes, Vasziljev is kihagyott egy nagy helyzetet. 7:47 volt hátra, amikor Novotny gyönyörű egyéni megmozdulása gólt eredményezett, 4–2! Az etap végén jártunk, és Bucskin rontott hatalmas helyzetben. Beszorította ellenfelét a DEAC, levegőben lógott az újabb gólja. Bukor lövése maradt ki, majd az ellentámadás is a kapu mellett landolt Galoha révén. Másodpercekkel a vége előtt Teszlenko bikázott a hálónkba, immáron hárommal ment a BJAHC.

A harmadik húsz perc első helyzetét Schlekmann hagyta ki, pontosabban Hetényi Zoli védett. Természetesen nem adta fel csapatunk, Vasziljev lökete jött ki a kapusról, aki csak másodszorra tudta megkaparintani a pakkot. A harmad közepén felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a vendégek mindent megtettek a szépítésért, a pesti gárda pedig kontrákból próbálta lezárni a mérkőzést. 11:30-cal a vége előtt Karppinen ütötte kapura a korongot, a lövés megpattanhatott valakin, ám a lényegen nem változtatott: nagyon közel került a győzelemhez a BJAHC. Megzuhant kissé az egyetemi csapat, a házigazdáknak pedig tökéletesen megfelelt az eredmény. Bő nyolc perc volt hátra, amikor Mingazov ágyúzása kijött Farkasról, érkezett Mihalik András és fonákkal bevarrta a harmadik gólunkat. Ettől feléledtünk, Novotny gyilkos erejű lövése is utat talált a hálóba! Kapaszkodott a DEAC, újra felcsillant a remény. Bucskin volt rendkívül veszélyes, Farkas azonban állta a sarat a kapu előtt. 4:24-gyel a vége előtt, Mingazov egy sakk-matt helyeztet gólra váltott, már csak eggyel ment a Budapest Jégkorong Akadémia! Dobmayer majdnem egyenlített, ám a pakk a kapus alatt elakadt. A végén lehoztuk Hetényit, ezt Schlekmann kihasználta, ezzel eldőlt, hogy kikaptunk.

Erste Liga, alapszakasz
Budapest Jégkorong Akadémia HC–DEAC 7–5 (3–1, 2–1, 2–3)
Gól: Ritter, Szabó, Sági, Schlekmann 2, Teszlenko, Karppinen, illetve Dobmayer, Novotny 2, Mihalik A., Mingazov

Fotók: Várhegyi Erna/BJAHC