Még egy kis türelmet kérünk!

A második tétmérkőzésükre készülődtek a mieink vasárnap este. Az elsőnek – még szeptember közepén a Tüskecsarnokban – minimális, egy gólos vereség lett a vége, a rendes játékidőt lehoztuk döntetlenre. Erre Hetényi Zoli távollétében különösen nem kellett mentségeket keresni, mindenki arra számított, hogy a csaknem tíz napos meccsszünet alatt a srácok majd még inkább összekapják magukat. A tegnap esti produkció kevéssé utalt erre, még szerencse, hogy az utolsó percek játékával valamelyest sikerült ízelítőt adni a tényleges tudásunkból. Debreceni részről Almási és Jakabfy nem öltözött, a kapusposztot ismét Antek Tamás foglalta el, míg a vendégek nem számítottak Pápa játékára.

Húsz másodperccel a korongbedobás után már jött is a hideg zuhany; Izacky nyargalt el a bal szélen, védők nem értek vissza, a cseh csatár keresztpasszát az üresben érkező Kreisz vágta a hálónkba. A gól után azonnal támadásba mentek át a mieink, sokféle módon próbára tették Bálizst, de vagy az irányzékkal volt baj, vagy rozsomákok kapusa hárított. A 13. percben Tóth Richardot állították ki, ám a játék képe alig változott. A 18. percben Novotny-t küldték ki, a vendégeknek pedig szerencséje is volt, 18.56-nál a kapunk előtti tömörülésben egy rálőtt korong Tóth Richárdról a hálónkba pattant. Az első harmadban 20-11 volt a kaput eltaláló lövések száma, ennek ellenére az újbudaiak vezettek két góllal.

A 2. játékrészre türelmetlenül, idegesen jöttek ki a debreceniek; 23.00-nál Berta kapott két percet, 50 másodperccel később Kloz, dupla fórba kerültek az ellenfeleink. A kettős hátrányt jó védekezéssel sikerült megoldani, a harmad felénél viszont nem tudtuk kihasználni Varga Kaden kisbüntetését. A 33. percben egy közeli perdítést hatástalanított Antek, röviddel később azonban Gooch duplázását nem tudta védeni. 36.35-nél Klimek-et ültették ki, fél perc sem telt el és Izacky máris büntetett. Ugyanez nem sikerült a mieinknek Stevens két perce során, egy technikai kisbüntetést azonban ki tudtunk bekkelni. A kapura lövések terén (17-14) még mindig mi álltunk jobban, de ez összességében nem sokat nyomott a latba.

A 3. harmad különösen rosszul kezdődött, 42.51-nél Molnár Bálint és Djumic lépett meg, a következő MAC-gólt az utóbbi szerezte, majd egy perccel később Macaulay volt eredményes. A 47. percben Kloz 2 perces kisbüntetést kapott, ám ezt sikerült hatástalanítani. 50.27-nél Ádám kiállítása nyomán emberelőnybe kerültünk, de egy védelmi hiba után Molnár Bálint talált be újra. Az eredményjelző kezdett nagyon csúnyán festeni, szerencsére Kloz másként gondolta a találkozó végét; Novotny passzát értékesítette. Most a vendégek zavarodtak meg, 56.13-nál Sági verte be Mazzag átadását, majd röviddel később, nagy szóló végén Spirko volt eredményes.

Nem tudjuk megmondani, mi váltotta ki a mieink „feltámadását”, de a legjobbkor történt, oldotta egy kicsit az ünnepelni érkezett szurkolók nyomott hangulatát. A védekezéssel komoly gondok voltak, ez lehet a vereség fő oka és nem pusztán Antek Tomi, akiből reméljük, senki sem akar bűnbakot kreálni. Bálizs sokat tett a MAC győzelméért, 52 percig mindent megfogott és már eldőlt a találkozó sorsa, amikor kiderült, hogy neki is be tudunk találni. Szeretnénk néhány meccses türelmet kérni a debreceni szurkolóktól, a srácoknak időre van szüksége, addig se hagyjuk magukra őket! Bízzunk abban, hogy ez volt a gödör alja, ahonnan már csak felfelé vezet az út. Alkalom lesz bőven, kedden a Titánokhoz látogatunk (az sem lesz sétagalopp), csütörtökön pedig jön a Csíkszereda, az erdélyi csapat játékerejét pedig nem szükséges taglalni.

A mérkőzés után David Musial vezetőedző a következőket nyilatkozta.

Nem volt jó mérkőzés számunkra, sajnos az utolsó 10 percben kezdtünk el játszani. A mérkőzés előtt megbeszélteket nem tudtuk megvalósítani. Rosszul kezdtük a szezont, javítanunk kell ezen és dolgozni fogunk rajta, hogy a folytatás jobb legyen. Sorozatban fognak most jönni a mérkőzések, jobbnak kell lennünk” – jelentette ki a szakvezető.

FOTÓK A MÉRKŐZÉSRŐL

2021.09.26. 18.30 Debreceni Jégcsarnok
EL 20
DEAC – MAC HKB Újbuda 3-7 (0-2, 0-2, 3-3)
Gólszerzők: Kloz, Sági és Spirko illetve Kreisz, Garát, Gooch, Izacky, Djumic, Macaulay és Molnár B.