Még nincs nagy gond, de okulni kell az első harmad hibáiból

A mieink két idegenbeli győzelemmel a tarsolyukban vághattak neki az elődöntő harmadik mérkőzésének. Nyilvánvaló volt, hogy a jelentős előnyt harcoltunk ki, de korántsem érezhettük magunkat a döntőben, sőt úgy véltük, hogy a feladatok zöme csak ezután következik.

A srácok a jól ismert összeállításukban léptek a jégre, míg a másik oldalon Dave MacQueen az előre-játékot próbálta erősíteni, ezért Dame-Malka helyett egy támadót hozott vissza a csapatba, Klempa személyében. Az első benyomásunk az volt, hogy mintha a szokásosnál egy kicsit álmosabban kezdték volna a találkozót a mieink, nem érződött rajtuk az a keménység, ami az utóbbi időben a védjegyükké vált. Sajnos, igazolódtak a sejtéseink, 02.38-nál már vezetett az ellenfél; Gliga lőtte be a saját kipattanóját. Az egyetemisták még percekig nem találták a játékukat. A harmad feléhez közeledve úgy tűnt, hogy átlendültek a holtponton, de 09.13-nál Valchar takarásból leadott lövése beakadt, ettől a védekezés összezavarodott és alig fél perccel később Tranca is betalált. David Musial gyorsan időt kért, hogy stabilizálja a mieink játékát. Ez sikerült is, bár még mindig keveset lőttünk kapura, és az elvártnál gyengébb minőségben. 15.28-nál Dalecky kapott 2 perces kisbüntetést. A bulit elhozták a kék-sárgák, a védekezés ismét foghíjas volt, Tranca emberelőnyből már a második gólját lőtte. Hat másodperccel később Molnár Zoltánt is kiszórták, 17.30-nál pedig sikerült végre szépítenünk; Berta jó átadását Kuleshov verte be. A nyitó harmad lőlapja 8-18-at mutatott, ami sok mindent elárul az első 20, pontosabban 16 perc játékáról.

A 2. játékrészben keményebb, harapósabb stílusra váltottak az egyetemisták. Rögtön az elején Kuleshov, majd Izacky kínálta meg Tőkét egy-egy életerős lökettel. A 3. percben óriási helyzetet hagytunk ki, a brassói kapusról kipattant a játékszer, de nem tudtunk üres kapura betalálni. 25.53-nál elmozdultunk az 1-4-ről, Kuleshov lövése Hári ütőjén változtatott irányt, Tőke tehetetlen volt. Az ellenakció végén Hetényi Zoli hárított egy kemény löketet. 28.01-nél Fowlie-t állítottak ki, öt perccel utóbb Kiss Rolandot, de mindkét csapat kapott gól nélkül egészült ki. A 35. percben egy váratlan középtávoli lövést hatástalanított Hetényi Zoli. 36.20-nál Péter Balázst küldték ki, közben kaptunk egy szólót; Hetényi Zoli hatalmas bravúrral tisztázott. A brassói büntetés lejárta után is támadásban maradtak a mieink, Tőke sorozatban három komoly védést mutatott be. Az utolsó percben Hári lövését fogta az ellenfél hálóőre, majd összevitatkoztak a játékosok, ami szerencsére megállt a lökdösődésnél. A 2. harmad nyomokban sem hasonlított az elsőre, a mieink egy góllal megnyerték a harmadot, azért csak eggyel, mert két emberelőnyt és számos jó helyzetet hagytak kihasználatlanul.

A 3. harmad hazai góllal indult; 43.54-nél Kiss Roland tüzelt váratlanul, lapos bombája utat talált a brassói kapu alsó sarkába. Tovább rohant a hazai csapat, úgy tűnt, hamarosan meglehet az egyenlítés, amikor váratlan esemény történt; a ritka ellenakciók egyikének végén Finucci éles szögből betalált a mieinknek. Az 52. percben Klozt állították ki, de a hátrányt simán kivédekezte a debreceni alakulat. A Farkasok teljesen visszaálltak; elfáradtak, vagy csak ölték az időt, nekik valószínűleg mindegy volt. A mieink még mindig nem adták fel; 56.07-nél Izacky átadását Molnár Dávid lőtte be, megint szorosra zárkóztunk fel. 58.26-nál még adódott egy lehetőség; elcserélték magukat a vendégek; David Musial lehívta a jégről Hetényi Zolit, 6 a 4 ellen támadhattunk. 23 másodperccel később korongot szereztek a brassóiak, Molnár Zsombor lövése éppen csak bevánszorgott az üresen hagyott kapunkba. A mérkőzés eldőlt, de a ketrecünk 60.00-ig üresen maradt.

A találkozó első 18 percében alig lehetett ráismerni a mieinkre. Eléggé álmosan, puhán kezdték a mérkőzést, a gyorsan bekapott két gól frusztrálta őket, nem is tudtak megújulni egészen a harmad végéig, Kuleshov szépítő találatáig. Valószínű, hogy tudat alatt olyasmi motoszkálhatott a srácok fejében, hogy ez a dolog már sínen van. A Farkasok természetesen azonnal észlelték mindezt, elkezdtek rohamozni és mire felpillantottunk, már 0-4 állt az eredményjelző táblán. A debreceni alakulat erejét mutatja, hogy képes volt megújulni és reménytelennek látszó helyzetben is négy gólt szerezni. A mérkőzést mégis elveszítettük, mivel a Farkasok nem az az alakulat, amelyiknek büntetlenül oda lehet ajándékozni majdnem egy teljes harmadot.

A történteket hazai részről David Musial vezetőedző értékelte.

Véleményem szerint a rájátszásban 60 percen keresztül kell koncentrálni, hiszen nem csak 40 percből áll egy mérkőzés –  állapította meg a debreceni szakvezető. – Az első 10-15 percben nem voltunk elég jók, ez megbosszulta magát, utána viszont kezdtünk egyre jobban játszani. A 2. és 3. harmadot szeretnénk megtartani magunknak a holnapi mérkőzésre és úgy folytatni, ahogyan a találkozó végén hokiztunk.”

2021.03.20. 14.05 Debreceni Jégcsarnok
EL 210
DEAC – Corona Brasov Wolves 4-6 (1-4, 1-0, 2-2)
Gólszerzők: Kuleshov, Hári, Kiss R. és Molnár D., illetve Tranca (2), Gliga, Valchar, Finucci és Molnár Zs.

FOTÓK A MÉRKŐZÉSRŐL

A 2. és 3. harmadban mutatott, korántsem tökéletes, de a mieink kvalitásait megközelítő játék arra utalt, hogy vasárnap képesek lehetünk visszavágni, amennyiben tanulunk a szombati hibáinkból és tudunk 60 percen át 100 százalékon koncentrálni. Reméljük, hogy a jól sikerült végjáték kimozdítja az ellenfelet a komfort-zónájából és ismét elülteti bennük a kétkedés magvait. Az elődöntő még mindig inkább nekünk áll, de már korántsem mehetünk annyira sem biztosra, mint annak előtte. A jövő kedden vissza kell utazni Brassóba, ami nem lesz sétagalopp még akkor sem, ha a 3-1-es vezetéssel érkezünk oda. Magyarul, ha lehetséges, vasárnap nyerni kellene mindenáron. A vasárnapi meccsen nem mindennapi küzdelemre lehet tehát számítani. A 18.30 órakor kezdődő találkozót az Erste Liga TV közvetíti élőben. Mivel nagyon nehéz helyzetben vannak a mieink, ezúttal is számítunk a lelkes debreceni szurkolók támogatására!