Nagy csatában legyőztük az újpestieket

Több mint két hete, szeptember végén lépett legutóbb hazai jégre a DEAC együttese az Erste Ligában, akkor a Csíkszeredát sikerült hosszabbítás után 3-2-re legyőznie csapatunknak. Az ezt követő idegenbeli találkozók során összecsaptunk most pénteki riválisunkkal, az UTE alakulatával is, és a fővárosban 5-2-es vereséget szenvedtünk. Azaz eljött a visszavágás ideje a Debreceni Jégcsarnokban!

Érdekesség, hogy jégkorongozóink sisakján október hónapban minden hazai mérkőzésen rózsaszín DEAC-logót láthatnak a szurkolók, mellyel a csapat, ahogy az elmúlt években, úgy idén is szeretné felhívni a hölgyek figyelmét a rendszeres emlőrákszűrésre, illetve a kialakult daganatos betegség korai felismerésének fontosságára.

Jó hír volt a meccs előtt, hogy az újpestiek elleni összecsapásra felépült sérüléséből Mark Smirnov.

Keményen kezdett a DEAC, Molnár Dávid közeli lövését védte a vendégek hálóőre, majd Hetényi hiúsított meg egy löketet bravúrral a másik oldalon. Nem sokat kellett várni a házigazdák góljára, 05:09-nél Bukor passzából Mihalik András lőtt a hálóba! Hamar jött az újabb találatunk: Jakub Izacky váltotta gólra Jan Dalecky átadását. 07:55-nél járt az óra. A találat után az UTE időt kért. 2-0 után rákapcsolt a fővárosi együttes, de vagy pontatlanul céloztak Benkék, vagy Hetényi Zoltán hatástalanította a lövéseiket. Ezt követően az újpesti Kyle Just ült le két percre. 4.7 másodperccel a vége előtt a bulit követően bevágta a harmadik gólját is a DEAC, a Spirkótól kapott pakkot Dalecky értékesítette. Kiváló első harmadot produkáltunk tehát.

A második etap remek Sági Martin-szólóval indult, amelyből nem tudtunk betalálni, majd egy ütközés után a megsérült újpesti Kiss Dánielt kellett letámogatnia a pályáról az egészségügyi személyzetnek. Hamar folytatódott a debreceni gólgyártás: Mihalik átadása után Smirnov lőtt közelről a kapuba 23:38-nál, 4-0! 27:00-t mutatott az óra, amikor szépített az UTE. Balázsi passzából Kiss Philip James talált be. Ezután Jakabfy Sámuel két percet érően gáncsolta ellenfelét. Kapaszkodtak a budapestiek, de a védelem és a kapuban Hetényi Zoltán állta a sarat. György József vezetőedző változást szeretett volna látni, ezért 34:03-nál időt kért a Debrecen. Hiába, ugyanis ötven másodperc múlva Kiss Patrik mattolta hálóőrünket. Sőt, 35:23-nál minimálisra olvadt az előnyünk, mert Nemes gólra váltotta Balázsi átadását. Az utolsó perceket nagyon megnyomta a DEAC, Sági Máténak többször is védenie kellett, ám maradt az utolsó játékrészre a 4-3-as állás.

A harmadik harmad első említést érdemlő eseménye az volt, hogy az újpesti Tornyai lövés közben kettétörte ütőjét. Mondani sem kell, nem jutott el a kapuig a korong… 43:44-nél túlzott keménység miatt kapott büntetést, amit ki is használt az UTE Madácsi révén, ezzel egyenlő lett az állás. A harmad hátralévő részében szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk, egyre inkább érett a hosszabbítás. Öt perccel a vége előtt az UTE játékosa, Kiss Patrik magasan használta a botját, így büntetést kapott. A hátrányban lévő gárdából Benk lőtt a kapuvasra, amire csattanós választ adott a DEAC: Molnár Dávid passzából Révész Marcell talált be, 5-4! A végén levitte kapusát az UTE, Tornyait még kiállították, a Debrecen pedig megnyerte a mérkőzést.

2022. október 14. 18:30 Debreceni Jégcsarnok
DEAC-UTE 5-4 (3-0, 1-3, 1-1)
Gólszerzők: Mihalik, Izacky, Dalecky, Smirnov, Révész, illetve Kiss Ph. J., Kiss P., Nemes, Madácsi

Fotók: Derencsényi István