Nagy csatában nyertük a második meccset

Az újpestiek azzal a határozott szándékkal érkeztek szerdán Debrecenbe, hogy visszavágnak az előző napon elszenvedett vereségért. A mieink felkészülten várták őket és ebből egy rendkívül izgalmas, igazi playoff-hangulatú összecsapás alakult ki.

A korongbedobás után azonnal támadásba lendültek a lila fehérek, beszorították a védőharmadukba a hazaiakat, majd hárman estek rá a korongot megszerző Hetényi Zolira. A debreceni srácok sem adták meg könnyen magukat, amint kiszabadultak a nyomás alól, máris jött egy villámgyors kontra, kemény lökettel a végén. Óriási iramot diktáltak a lila-fehérek, rendkívül agresszíven hokiztak, de az egyetemisták felvették a kesztyűt; a 3. percben Kuleshov szólóját fogta Rajna, majd Dalecky kiugrása következett. A hetedik percben a harmadunkba belépő Stadel veszélyeztetett, Hetényi Zoli azonban résen volt. 09.41-nél Vokla került a büntetőpadra, a vendégek még keményebben nyomtak, de a hátrányt sikerült kivédekezni. 13.15-nél előnybe kerültek a fővárosiak; Benk lövése után Bodó érkezett pontosan a kipattanóra. A vendégek előszeretettel provokálták a mieinket, különösen az első soros játékosainkat. Pestunov és Rafaj ütközése után egy emberként hördült fel a lilák cserepadja, de a játékvezetők tovább engedték a mérkőzést. Az első harmad java részében az UTE próbált dominálni, de a mieink állták a sarat, a lőlap (13-14) kisebb UTE fölényről árulkodik.

A 2. játékrészt is agresszív stílusban kezdték a vendégek, de rajta vesztettek; 23.05-nél egy összetűzés után az UTE részéről Stadel-t és Sikorcin-t is kiszórták (utóbbit 2+10 percre), míg a mieinktől Novotny került a büntetőpadra. Érezhetően megtört a vendégcsapat lendülete, ráadásul 23.59-nél Varga is kapott egy két perces pihenőt. Az emberfórjaink kimaradtak, majd folytatódott az oda-vissza pulzáló játék. 27.26-nál az első sorunk vezetett gyors ellenakciót, Novotny bevágott egy kipattanót, sikerült egyenlíteni! 29.18-nál egy másik erős ember, Perkovich is kiült, a hátrányt kivédekezte az UTE, de a 36. percet már nem úszták meg: Mazzag lépett meg, pontos passzát Izacky értékesítette. A másik oldalon Hetényi Zoli hárított egy fej magasságban érkező, kemény lövést. 38.25-nél „szeme volt” Turcotte passzának, a pakkal Dalecky vágtatott el és Rajna mellett a hálóba vágta! A 2. harmadban a mieink fokozatosan átvették a játék irányítását, fölénybe kerültek, míg az újpestiek elfáradtak az előző etap eszeveszett iramától.

A 3. harmad első percében Dalecky és Kiss Phil ugrott össze, mindketten a büntetőpadra kerültek. Kevéssel utóbb Izacky jó befordulása okozott gondot az újpesti védelemnek. 45.02-nél Turcotte-ra ráfújtak egy bottal akasztást és az emberelőnyt 45.44-nél kihasználták a vendégek, Just szerzett gólt Benk passzából. Az 51.56-nál Selan foglalt helyet a büntetőpadon, a mieink pedig az elő támadásukból betaláltak; Izacky húzott el a bal oldalon, beadásából Berta volt eredményes. Az 54. percben az újpestiek hozták ki a pakkot a sarokból, a hazai védőkkel a nyakán Benk szépített, David Musial pedig azonnal időt kért, elhárítandó egy újabb védelmi rövidzárlatot. 56.23-nál Molnár Dávid kapott két percet, így a harmad vége nagy izgalmak közepette telt el. Rajnát csak 7 másodperccel a meccs vége előtt hívták le a jégről, az eredmény pedig már nem változott.

A mindvégig kemény, paprikás hangulatú mérkőzésen megérdemelten húzták be második győzelmüket a mieink. Az újpestiek megpróbálták nyomást gyakorolni a debreceniekre, ám ők nem roppantak össze, sőt jobban jöttek ki a vendégek által kezdeményezett ütközetből. A csapat rengeteg energiát fektetett a mérkőzésbe, ami meg is hozta a gyümölcsét, kár, hogy a találkozó végét magunk tettük egy kicsit izgalmasabbá. Örüljünk együtt a két győztes meccsnek, de ne feledjük, hogy a hét végén Újpesten – ha lehet – még keményebb erőpróbák várnak a srácokra.

David Musial vezetőedző részrehajlás nélkül értékelte a mérkőzést.

Úgy gondolom, hogy nem a mai volt a legjobb első harmadunk, vagyis nem annyira jó, mint azt magunktól vártuk volna. Az Újpest nagyon jól kezdett, de a második és a harmadik harmadra már mi is jó játékkal tudtunk előállni. A mai találkozó tényleg olyan volt, mint az igazi, kemény playoff-hoki. Összességében örülök, hogy sikerült két meccset nyerni itthon. Pozitívan megyünk Újpestre és remélem, hogy ott is lesznek sikereink! – hangsúlyozta a szakvezető.