Nagyszerű győzelem a bajnok ellen!

A DEAC hatalmasat küzdve, megérdemelten fektette két vállra a Gyergyói HK-t.

A jó formában lévő, bajnoki címvédő Gyergyószentmiklós érkezett ezen az esős kedd estén a Debreceni Jégcsarnokba, a vendégek valamivel esélyesebbnek számítottak, de a hazai nézők bíztak benne, hogy a DEAC képes lesz pontot, illetve pontokat szerezni a jégkorong Erste Liga alapszakaszának soros összecsapásán.

Az első védés Hetényi Zoltáné volt, ahogyan várható volt, határozottan indította a meccset a Gyergyó, majd Fejes lökete akadt el a Debrecen hálóőrének vállában. Tizenhárom perc volt hátra, amikor ismét a vendégek veszélyeztettek, Bodó révén, ám válogatott cerberusunk ezúttal is a helyén volt. Válaszul Krollis bikázta rá a pakkot, de célt tévesztett ő is, ezt követően az U20-as válogatott csatárunk, Mihalik Gergő eszén járt túl Rinne kapus. A 9. percben a vendég Sylvestre jutott a kiállítás sorsára. Többször is gólt üthettünk volna, de Vasziljev, Mingazov és Molnár sem tudta megrezgetni a hálót, holott tüzeltek a srácok. 6:57 volt hátra, amikor egy balszerencsés gólt kaptunk: Haaranen érintése nyomán hullott be a pakk a lepkésről a cívisvárosi kapuba. A hátralévő időben próbálkozott becsülettel a Debrecen, azonban sem Bucskin, sem Rétfalvi nem tudta megtréfálni Rinnét. A harmad legvégén Mihalik András passzolt Molnár elé, de ez a helyzet is kimaradt!

Igyekezett nekiugrani ellenfelének az egyetemi klub, az első két percben be is nyomta a vendégeket a kapuja elé, ám ezt követően kiszabadult a szorításból a Gyergyó és Sándor-Székelyt Hetényi akadályozta meg abban, hogy megszerezze csapata második találatát. Nem tartott még öt perce sem a második etap, amikor egyenlítettünk, Szmirnov korongja becsúszott Rinne lábai között a hálóba! Nem sokkal később emberhátrányba kerültünk, azonban, Hetényi Zoltán vezérletével, nagyobb baj nélkül megúsztuk a kritikus két percet. Tizenegy minutum volt hátra, amikor egy távoli löketnél Vasziljev ütőjéről a hálóba került a pakk, átvettük a vezetést! Néhány perccel később a Bodó közelről egyenlített, odalett az előny. A harmad végefelé Bucskin és Novotny is megcélozta a kaput, utóbbi lövése volt veszélyesebb, Rinne védett. Oda-vissza támadtak a felek az utolsó percekben, azonban a döntés a folytatásra maradt.

Magabiztos Hetényi-hárítás vezette fel a harmadik játékrészt, megindult a Gyergyó, ugyanakkor a DEAC sem maradt adós, amely gyors ellentámadásokat vezetett. Öt perce sem tartott a harmad, amikor Bukor messziről, igen erősen rátűzte a korongot, Vasziljev takarásában Rinne tehetetlen volt. A gólt követően videóztak a játékvezetők, majd’ két perc mozizás után a bírók úgy ítélték meg, játékosunk nem akadályozta szabálytalanul a cerberust. Sajnos rögtön jött az egyenlítés, Silló korcsolyázott be Hetényi elé és bevarrta a pakkot a hálójába. Nem sokkal ezután ismét Bukor veszélyeztetett szinte ugyanonnan, ahonnan a góljánál, centikkel zúgott el a játékszer a jobb kapuvas mellett, majd Vasziljev hagyott ki egy nagy ziccert. Nagy iramú, hullámzó játék zajlott a jégen, megjósolhatatlan volt, mi lesz a meccs végkimenetele. 7:50-nel a vége előtt sakk-matt helyzetből szerzett gólt a DEAC: Molnár passzát Rétfalvi ütötte be közelről! Ezután Mingazov bombázott kapura, Rinne vállát találta el. A mi szempontunkból húzós lett a mérkőzés vége, felpörgette a tempót a GYHK, bár Bucskin is betalálhatott volna kontrából. 1:12 volt hátra, amikor levitték a kapust a vendégek, a legutolsó pillanatban Bucskin beütötte az üres kapuba a korongot, és meglett a győzelem!

Erste Liga, alapszakasz
DEAC–Gyergyói HK 5–3 (0–1, 2–1, 3–1)
Gól: Szmirnov, Vasziljev, Bukor, Rétfalvi, Bucskin, illetve Haaranen, Bodó, Silló

Fotók: Derencsényi István