NÉGY GÓLLAL VOLTUNK JOBBAK A TITÁNOKNÁL

A DEAC együttese azzal a tudattal léphetett a pályára hétfőn este a Titánokkal szemben, hogy valószínűleg nehéz mérkőzés vár rájuk. Ebben az idényben sikeresen abszolváltuk ugyan a fehérvári farmcsapat elleni meccseinket, de mindkét alkalommal csak minimális, egygólos különbséggel nyertünk. A Titánok erőssége az ambiciózus, gyors és kemény játék, biztosra vehettük, hogy ezúttal is megpróbálják majd ezeket az erényeket érvényre juttatni. A debreceni szimpatizánsok természetesen bizakodtak, nem is ok nélkül, hiszen a hosszú nyerő szériát futó egyetemisták 16 gólt szereztek a legutóbbi két találkozójukon és nyilvánvaló volt, hogy ezt a sorozatot nem akarják megszakítani.

A mérkőzés kezdetén inkább a hazaiak csipkedték magukat, ám ez nem sokáig tartott. Két perccel a korongbedobás után Kuleshov támadott le a fehérvári kapu mögött, a visszatett korongot Mazzag vágta be és ezzel még nem volt vége a DEAC-os gálaműsornak. 03.49-nél Vokla szerzett korongot, centerezését Izacky szúrta rá, a kipattanót pedig Sági zúzta be a hazaiak hálójába. A két gyors gól megzavarta a Titánokat, akik próbálkoztak becsülettel, de jól zárt az egyetemi csapat védelme, Hetényi Zoli pedig a szokásos magabiztossággal védett. 16.03-nál Imre Patrik gáncsolta a kitörő Lérántot, emberfórba kerültünk, ám a gól ezúttal nem jött össze. Kevesebb, mint három perccel később McCutcheon is megismerkedett a büntetőpaddal, de röviddel később Berta botja beakadt, az ő kiállításával mindkét oldalon egyenlő lett a létszám. Az utolsó másodpercekben a fehérvári támadók Voklát és Hetényit is belökték a mieink hálójába, a korong azonban nem követte a példát.

Négy a négy elleni játékkal indult a 2. játékrész, majd kaptunk egy gyors kontrát; de Hetényit nem tudták zavarba hozni. 20.42-nél Essery került a büntetőpadra testre ütésért. A fórban keményen nyomott a fehérvári legénység, Hetényi Zoli több alkalommal is nagy bravúrral hárított. Öt másodperccel a debreceni büntetés lejárta előtt azonban Zion szépített. Egyenlő létszámban a mieink gyorsan visszavették a kezdeményezést, jó iramú, hullámzó játék folyt a pályán. 27.43-nál Kuleshov kapott két percet térdhasználat miatt, a létszámhátrányban azonban kifogástalanul működött a debreceni védekezés. 34.18-nál Hári a fehérvári harmadba érkező Essery elé tálalt, a kanadai pedig a kék vonalról hatalmas bombát zúdított a Titánok hálójába! Alig több, mint egy perccel később Salló bűvölte a pakkot az ellenfél kapuja mögött, majd visszatette, Molnár Dávid pedig habozás nélkül a hálóba lőtte. A hazaiak megpróbáltak feljebb kapaszkodni, de nem sokra jutottak a Hetényi Zoli által vezérelt debreceni védelemmel. Az utolsó percben Campbell csapott oda a korongot birtokló Hetényinek, Phil Kiss rendszabályozta meg a neveletlen fehérvári játékost.

A 3. harmad elején a mieink kivédekezték az áthúzódó emberhátrányt. A hazaiak próbálták újjászervezni a játékukat, ám ez egyre kevésbé volt eredményes. A 46. percben Kuleshov ült ki, de a fórt nem tudták gólra váltani, a mieink roppant érett, magabiztos játékkal őrizték az előnyüket. A 48. percben Mihály Ákos került a büntetőpadra, de ekkor sem erőltettük a mindenáron való gólszerzést. Egyenlő létszám mellett a Titánok összehoztak egy létszámfölényes helyzetet, Hetényi Zoli viszont ismét a helyén volt. 51.57-nél Essery-nél láttak szabálytalanságot a játékvezetők, de ezt a létszámfölényt sem tudták góllal befejezni a fehérváriak, akik egyre idegesebben, kapkodóan hokiztak. 55.43-nál Rutherford lépett ki egy eléje pattanó koronggal, nagyon nagy gólt vágott, amivel végleg eldőlt a meccs.

A mérkőzés nem hozott akkora küzdelmet, mint amire előzetesen talán számítani lehetett. A debreceni legénység vérbeli profikhoz méltó játékot produkált; ha kellett, gólokat szereztek, ha arra volt szükség, okos hokival pergették az időt és mindvégig szervezetten, koncentráltan dolgoztak. Egyértelműen a csapatmunka diadalát hozta ez a találkozó, a srácok pedig kivétel nélkül jelesre vizsgáztak. Ezen felül is külön méltatni kell Hetényi Zoli egyedülálló teljesítményét, aki ezúttal 97,3 %-os védési hatékonysággal büszkélkedhetett!

David Musial vezetőedző a következőket mondta a találkozó után: „Egyáltalán nem volt ez könnyű mérkőzés. Nagyon jól kezdtünk, lőttünk két gólt, 0-1 után pedig Hetényi Zoli tartott minket meccsben. Aztán megszereztük a harmadik és a negyedik találatunkat, a 3. játékrészben pedig nagyon jól játszottunk, így meglett a 3 pont. De nem volt könnyű meccs.”

Fehérvári Titánok – DEAC 1-5 (0-2, 1-2, 0-1)
Gólszerzők: Mazzag, Sági, Essery, Molnár és Rutherford, illetve Zion

=Müller Károly=; fotók: Fehérvári Titánok