Nem ezt terveztük

György József szerint a csapat energiaszintje rendben volt, de ahogy haladtunk előre az időben és nem lőttünk gólt, úgy vált egyre magabiztosabbá a DVTK.

Az utolsó alapszakasz meccsükre készülődtek a srácok ezen a hétvégén. Amikor jégre léptünk, már tudtuk, hogy ettől függetlenül pre-playoff mérkőzéseket kell vívnunk a negyeddöntőbe jutásért, de szerettünk volna kipróbálni bizonyos dolgokat és jó játékot produkálni. Közismert tény azonban, hogy a tétnélküliség negatívumokat is előhívhat a játékosokból és utólag úgy éreztük, hogy ezúttal is valami ilyesmivel kerültünk szembe, a mérkőzést a DVTK nyerte 5-1-re.

A találkozó rámutatott arra, milyen problémákkal küzdenek aktuálisan a mieink, melyek azok az elemek, amelyeken javítani kell még a pre-playoff előtt. Elsőként az emberelőnyös játékunkat kell rendbe tenni, megtartva az emberhátrányos védekezésünk értékeit. Jó lenne, ha sikerülne 4 sorral végig játszani a pre-playoff szakaszt, számítanánk a miskolciak ellen megsérült Bogesic Vedran jelenlétére is. Komolyan fel kell keményíteni a kapunk előterében zajló védekezést, és nem kellene a játékunkat túlbonyolítani.

Vezetőedzőnk, György József így beszélt a közelmúltról és a közeljövő feladatairól.

A meccs képe azt mutatta, hogy az energiaszintünk rendben volt, de ahogy haladtunk előre az időben és nem lőttünk gólt, úgy váltak egyre magabiztosabbá a miskolciak. Fel kellett volna zárkóznunk, de ehhez be kellett volna találni és hamarább, mint tettük. Egyre nőtt a gólkülönbség, egyre bátrabb lett az ellenfél. Sajnos, ahelyett, hogy vállvetve próbáltuk volna megnyerni a párharcokat, egyszerűen ki kellett volna juttatni a korongokat a harmadunkból. Nagyon bosszantott, hogy 1-4 után kétszer is alkalmunk volt előnyben játszani, felzárkózhattunk volna, ehelyett emberelőnyben gólt kaptunk. A fő célunk az lett volna, hogy legyünk túl az alapszakaszon, lehetőleg sérülés nélkül, egyszerű hokival és a lehető legkisebb rizikóval. Ehelyett belementünk egy küzdős meccsbe, ahol Vedran meg is sérült. Ennyit nem ért meg ez a találkozó, de most már túl vagyunk rajta. A negyeddöntőért kiírt meccseink február 8-án kezdődnek, addig lesz egy kevés időnk felkészülni a párviadalra – értékelt a szakvezető.