Nem sikerült átvinni a jó formát

Úgy véljük, kevesen gondolhatták (és nemcsak Debrecenben), hogy nem a mieinknek áll a szombati Acélbikák – DEAC mérkőzés. Elvégre a srácok nyertek Győrben, jó meccset vívtak, több, mint valószínű, hogy elindultak felfelé, mi gond lehetne még?! Ám ahogyan az gyakorta történni szokott, csak annyi bizonyos, hogy gond az lett. Pedig az eltiltása után a hátvédsorba visszatért Vojtech Kloz is, miközben a hazaiak az előző meccsükhöz képest, Dudkint-t és Ribcsik-et állították csatasorba.

Az első percekben felváltva forogtak a kapuk veszélyben. Feltűnő volt, mennyire bátran és felszabadultan hokiznak a hazai fiatalok, akik a 6. percben megszerezték a vezetést is; Lőczi lövése éppen átcsúszott Hetényi Zoli mamutja alatt. Az egyetemisták azonnal feljebb kapcsoltak egy fokozattal, a 7. perc táján Molnár Dávid megugrása okozott gondot Krajcovic kapusnak. 08.31-nél a hazai csapatból Benkét állították ki, az emberfórban Vokla tüzelt a kék vonal közeléből, gyorsan kiegyenlítettünk. A 12. percben az újvárosi csapatból Horváth Ákost állították ki, de komolyabb helyzetet nem sikerült kialakítanunk, az ellenfél viszont kihagyott egy 2 az 1 ellen vezetett kontrát. 14.44-nél Hári indult el a jobb oldalon, jól adott keresztbe, Turcotte pedig nagy lövést küldött Krajcovic hálójába. Az 1. harmadban nem csupán a lövőpárbajt nyertük meg (8-14) a mieink, hanem jól is hokiztunk.

A 2. játékrész elején a debreceni legénység hosszasan letáborozott a DAB védőharmadában, sokat lőttek kapura, de a légiós hálóőr mindent megfogott. A nyomás alól kiszabadulva visszatámadtak az újvárosiak, egyre több dolga volt Hetényi Zolinak. A 27. percben korongot veszítettünk a saját harmadunkban, Hetényi javította a társak hibáját. 28.45-nél nem fogtuk szorosan a DAB támadóit, az üresen hagyott Németh Péter közelről kiegyenlített. 31.11-nél Kloz-t küldték a büntetőpadra a játékvezetők. A hátrányt sikerrel védekeztük ki, ám egyenlő létszám mellett vezetéshez jutottak a hazaiak, a gólt Török szerezte. A srácok jól kezdték a 2. etapot, de aztán visszaestek, ebből adódott, hogy az ellenfél meg tudta fordítani az állást.

A 3. harmad elején veszélyes helyzetet alakítottak ki az újvárosiak, üggyel-bajjal hárított csak a debreceni védelem. 44.17-nél Novotny került a büntetőpadra, a hátrányt kivédekeztük, de az idő már az ellenfélnek dolgozott. A mieink folyamatosan próbáltak nyomást helyezni a hazai csapatra, de Krajcovic nagy formában védett. 4.22-vel a harmad vége előtt Hetényi Zoli hárított egy veszélyes kontrát. Az 58. percben Sándor ütőjéről az ellenfél hálójába került a pakk, a játékvezetők azonban videózás után nem adták meg a találatot. 58.40-nél Turcotte nem bírta idegekkel, szabálytalankodott, ezzel az összes valós reményünk elszállt. 59.47-nél Szűcs István vezette rá a kapunkra a korongot és belőtte a DAB újabb gólját.

Ne szépítsük, hiába vártuk, hogy a csapatunk végre elinduljon a sikerek felé vezető úton, az előző napon összeszedetten, hatékonyan játszó együttesünkre alig lehetett ráismerni. A támadások során megint rendre kimaradtak a kidolgozott helyzetek, eközben kinyíltunk hátul, sorra kaptuk a létszámfölényes kontrákat. Legközelebb november 16-án lépünk pályára és addig még sok munka vár a csapatra. Nagyon sok…

A balsikerű mérkőzés után Kecskeméti Áron másodedző nyilatkozott:

„Az egész csapat nevében szégyelljük magunkat. Borzalmas teljesítményt raktunk le a jégre, s nem akarom elvenni a Dunaújváros érdemeit, mert nagy győzelmet arattak, de ki kell mondanunk, ma nyernünk kellett volna. Nem először fordul elő, hogy egy jó első harmad után teljesen elveszítjük a fejünket, nem tudunk minőségi hokit játszani, lefordulásokból kapunk gólokat. Ez elfogadhatatlan, nem állhatunk neki úgy egy meccsnek sem, hogy az könnyű lesz, úgy tűnt, hogy tegnap ezt megtanultuk, de mára már nem sikerült áthozni.”